Heracles-coach Kolmschot voelt verdriet na degradatie
ALMELO (ANP) - Heracles-trainer René Kolmschot wist zaterdag na de gelijkmaker van Excelsior (1-1) dat degradatie naar de eerste divisie onvermijdelijk was. "We zijn na dat moment niet samen gebleven. Dan worden het allemaal individualisten en is er nog weinig aan te doen. Na de 1-1 heeft het er helemaal niet meer ingezeten", aldus Kolmschot tegen ESPN.
De gelijkmaker van Thijs Dallinga viel kort na rust. Excelsior won uiteindelijk met 3-1 in Almelo, na eerder Heracles in Rotterdam al met 3-0 te hebben verslagen.
"Ik ben stil en voel verdriet", zei Kolmschot, de assistent-trainer die begin deze week de taken overnam van de weggestuurde hoofdcoach Frank Wormuth. Heracles voetbalde 17 jaar lang in de Eredivisie. "We hebben jarenlang rust gehad binnen de club. De laatste seizoenen eindigden we steeds rond de tiende plaats en waren we aardig stabiel. Maar als het even tegen zit, kun je er ook zomaar uit gaan. Dat zie je nu. We hebben aardig wat tegenslag gehad dit seizoen. Het rommelde en is nooit rustig geweest. Ook hebben we veel pech gehad."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden