Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

ALMELO (ANP) - Feyenoord had zich nauwelijks een betere tegenstander dan Heracles Almelo kunnen wensen in de aanloop naar het cruciale duel van donderdag met Slavia Praag in de kwartfinale van de Conference League. Op halve kracht liep het elftal van trainer Arne Slot zondag uit naar een ruime uitzege (1-4).

Feyenoord blijft de nummer 3 van de Eredivisie. Veel meer lijkt er dit seizoen niet in te zitten voor de club die het afgelopen voetbaljaar als vijfde eindigde. Feyenoord strijdt donderdag nog wel om een prijs. In de hoofdstad van Tsjechië staat dan een plaats in de halve finale van de Conference League op het spel, na het doelpuntrijke duel van afgelopen donderdag in De Kuip (3-3).

Feyenoord keek al na 45 seconden tegen een achterstand aan. Sinan Bakis, de spits van Heracles, verlengde een hard schot van zijn ploeggenoot Lucas Schoofs en liet doelman Ofir Marciano kansloos. Feyenoord had even tijd nodig om van de slechte start te herstellen. De ploeg van Slot startte slordig en viel aan in een veel te laag tempo.

Slordigheden

Een blunder van doelman Koen Bucker bracht Feyenoord terug in de wedstrijd. De vervanger van de geblesseerde Janis Blaswich verkeek zich in de 21e minuut op een hard schot van Orkun Kökçü (1-1). Na die gelijkmaker beleefde Feyenoord weinig problemen meer met de thuisploeg. Reiss Nelson maakte in de 39e minuut zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. Guus Til was al geblesseerd toen hij vlak voor rust de 1-3 maakte.

Feyenoord verviel na rust opnieuw in slordigheden. Maar het door blessures gehandicapte Heracles was te verzwakt om daarvan te profiteren. De ingevallen Patrik Wålemark maakte het vierde doelpunt voor de bezoekers. De Zweed stond nog geen 2 minuten in het veld toen hij scoorde.

Cyriel Dessers

Cyriel Dessers verscheen als spits van Feyenoord aan de aftrap op het kunstgras in Almelo. Hij moest afgelopen donderdag nog plaatsmaken voor Bryan Linssen toen Slavia Praag op bezoek kwam in De Kuip. Dessers speelde redelijk onopvallend tegen zijn oude club. De ingevallen Linssen liet zich ook niet gelden.

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

15 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

17 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

19 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

20 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

21 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

22 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

1 dag geleden