Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

ALMELO (ANP) - Feyenoord had zich nauwelijks een betere tegenstander dan Heracles Almelo kunnen wensen in de aanloop naar het cruciale duel van donderdag met Slavia Praag in de kwartfinale van de Conference League. Op halve kracht liep het elftal van trainer Arne Slot zondag uit naar een ruime uitzege (1-4).

Feyenoord blijft de nummer 3 van de Eredivisie. Veel meer lijkt er dit seizoen niet in te zitten voor de club die het afgelopen voetbaljaar als vijfde eindigde. Feyenoord strijdt donderdag nog wel om een prijs. In de hoofdstad van Tsjechië staat dan een plaats in de halve finale van de Conference League op het spel, na het doelpuntrijke duel van afgelopen donderdag in De Kuip (3-3).

Feyenoord keek al na 45 seconden tegen een achterstand aan. Sinan Bakis, de spits van Heracles, verlengde een hard schot van zijn ploeggenoot Lucas Schoofs en liet doelman Ofir Marciano kansloos. Feyenoord had even tijd nodig om van de slechte start te herstellen. De ploeg van Slot startte slordig en viel aan in een veel te laag tempo.

Slordigheden

Een blunder van doelman Koen Bucker bracht Feyenoord terug in de wedstrijd. De vervanger van de geblesseerde Janis Blaswich verkeek zich in de 21e minuut op een hard schot van Orkun Kökçü (1-1). Na die gelijkmaker beleefde Feyenoord weinig problemen meer met de thuisploeg. Reiss Nelson maakte in de 39e minuut zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. Guus Til was al geblesseerd toen hij vlak voor rust de 1-3 maakte.

Feyenoord verviel na rust opnieuw in slordigheden. Maar het door blessures gehandicapte Heracles was te verzwakt om daarvan te profiteren. De ingevallen Patrik Wålemark maakte het vierde doelpunt voor de bezoekers. De Zweed stond nog geen 2 minuten in het veld toen hij scoorde.

Cyriel Dessers

Cyriel Dessers verscheen als spits van Feyenoord aan de aftrap op het kunstgras in Almelo. Hij moest afgelopen donderdag nog plaatsmaken voor Bryan Linssen toen Slavia Praag op bezoek kwam in De Kuip. Dessers speelde redelijk onopvallend tegen zijn oude club. De ingevallen Linssen liet zich ook niet gelden.

Meer uit Voetbal

Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

6 minuten geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

12 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

13 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

13 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

13 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

14 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

14 uur geleden