Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag
ALMELO (ANP) - Feyenoord had zich nauwelijks een betere tegenstander dan Heracles Almelo kunnen wensen in de aanloop naar het cruciale duel van donderdag met Slavia Praag in de kwartfinale van de Conference League. Op halve kracht liep het elftal van trainer Arne Slot zondag uit naar een ruime uitzege (1-4).
Feyenoord blijft de nummer 3 van de Eredivisie. Veel meer lijkt er dit seizoen niet in te zitten voor de club die het afgelopen voetbaljaar als vijfde eindigde. Feyenoord strijdt donderdag nog wel om een prijs. In de hoofdstad van Tsjechië staat dan een plaats in de halve finale van de Conference League op het spel, na het doelpuntrijke duel van afgelopen donderdag in De Kuip (3-3).
Feyenoord keek al na 45 seconden tegen een achterstand aan. Sinan Bakis, de spits van Heracles, verlengde een hard schot van zijn ploeggenoot Lucas Schoofs en liet doelman Ofir Marciano kansloos. Feyenoord had even tijd nodig om van de slechte start te herstellen. De ploeg van Slot startte slordig en viel aan in een veel te laag tempo.
Slordigheden
Een blunder van doelman Koen Bucker bracht Feyenoord terug in de wedstrijd. De vervanger van de geblesseerde Janis Blaswich verkeek zich in de 21e minuut op een hard schot van Orkun Kökçü (1-1). Na die gelijkmaker beleefde Feyenoord weinig problemen meer met de thuisploeg. Reiss Nelson maakte in de 39e minuut zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. Guus Til was al geblesseerd toen hij vlak voor rust de 1-3 maakte.
Feyenoord verviel na rust opnieuw in slordigheden. Maar het door blessures gehandicapte Heracles was te verzwakt om daarvan te profiteren. De ingevallen Patrik Wålemark maakte het vierde doelpunt voor de bezoekers. De Zweed stond nog geen 2 minuten in het veld toen hij scoorde.
Cyriel Dessers
Cyriel Dessers verscheen als spits van Feyenoord aan de aftrap op het kunstgras in Almelo. Hij moest afgelopen donderdag nog plaatsmaken voor Bryan Linssen toen Slavia Praag op bezoek kwam in De Kuip. Dessers speelde redelijk onopvallend tegen zijn oude club. De ingevallen Linssen liet zich ook niet gelden.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
17 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
22 uur geleden