Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

Heracles blijkt ideale tegenstander voor Feyenoord richting Praag

ALMELO (ANP) - Feyenoord had zich nauwelijks een betere tegenstander dan Heracles Almelo kunnen wensen in de aanloop naar het cruciale duel van donderdag met Slavia Praag in de kwartfinale van de Conference League. Op halve kracht liep het elftal van trainer Arne Slot zondag uit naar een ruime uitzege (1-4).

Feyenoord blijft de nummer 3 van de Eredivisie. Veel meer lijkt er dit seizoen niet in te zitten voor de club die het afgelopen voetbaljaar als vijfde eindigde. Feyenoord strijdt donderdag nog wel om een prijs. In de hoofdstad van Tsjechië staat dan een plaats in de halve finale van de Conference League op het spel, na het doelpuntrijke duel van afgelopen donderdag in De Kuip (3-3).

Feyenoord keek al na 45 seconden tegen een achterstand aan. Sinan Bakis, de spits van Heracles, verlengde een hard schot van zijn ploeggenoot Lucas Schoofs en liet doelman Ofir Marciano kansloos. Feyenoord had even tijd nodig om van de slechte start te herstellen. De ploeg van Slot startte slordig en viel aan in een veel te laag tempo.

Slordigheden

Een blunder van doelman Koen Bucker bracht Feyenoord terug in de wedstrijd. De vervanger van de geblesseerde Janis Blaswich verkeek zich in de 21e minuut op een hard schot van Orkun Kökçü (1-1). Na die gelijkmaker beleefde Feyenoord weinig problemen meer met de thuisploeg. Reiss Nelson maakte in de 39e minuut zijn eerste doelpunt in de Eredivisie. Guus Til was al geblesseerd toen hij vlak voor rust de 1-3 maakte.

Feyenoord verviel na rust opnieuw in slordigheden. Maar het door blessures gehandicapte Heracles was te verzwakt om daarvan te profiteren. De ingevallen Patrik Wålemark maakte het vierde doelpunt voor de bezoekers. De Zweed stond nog geen 2 minuten in het veld toen hij scoorde.

Cyriel Dessers

Cyriel Dessers verscheen als spits van Feyenoord aan de aftrap op het kunstgras in Almelo. Hij moest afgelopen donderdag nog plaatsmaken voor Bryan Linssen toen Slavia Praag op bezoek kwam in De Kuip. Dessers speelde redelijk onopvallend tegen zijn oude club. De ingevallen Linssen liet zich ook niet gelden.

Meer uit Voetbal

FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

38 minuten geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

1 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

11 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

14 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

18 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

20 uur geleden