Heracles Almelo schakelt Roda JC uit na strafschoppen
KERKRADE (ANP) - Heracles Almelo heeft Roda JC dinsdag kort voor middernacht uit het bekertoernooi geschoten. De formatie sloeg toe via de strafschoppen. Voor Roda misten Bryan Limbombe en Lennard Hartjes. Voor Heracles schoot alleen Lucas Schoofs mis, 6-7.
Na 90 minuten was de stand 2-2, in de verlenging werd niet gescoord.
Bij de rust leidde Roda JC, dankzij een doelpunt van Romano Postema na iets minder dan een half uur. Meteen na de hervatting sloegen de Almeloërs toe. Elias Sierra maakte gelijk, ongeveer 2 minuten nadat hij in de aanval Samuel Armenteros was komen vervangen.
Amper 5 minuten later kwam Heracles op voorsprong. Nu scoorde Nikolai Laursen. Lennard Hartjes trok de zaak zo'n 10 minuten voor tijd weer in evenwicht. Dat leidde tot de verlenging, hoewel er in de laatste fase van de officiële speeltijd nog enkele goede mogelijkheden voor de Limburgers waren.
Heracles is de koploper van de eerste divisie. Roda JC staat vijfde.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden