Heracles Almelo schakelt Roda JC uit na strafschoppen
KERKRADE (ANP) - Heracles Almelo heeft Roda JC dinsdag kort voor middernacht uit het bekertoernooi geschoten. De formatie sloeg toe via de strafschoppen. Voor Roda misten Bryan Limbombe en Lennard Hartjes. Voor Heracles schoot alleen Lucas Schoofs mis, 6-7.
Na 90 minuten was de stand 2-2, in de verlenging werd niet gescoord.
Bij de rust leidde Roda JC, dankzij een doelpunt van Romano Postema na iets minder dan een half uur. Meteen na de hervatting sloegen de Almeloërs toe. Elias Sierra maakte gelijk, ongeveer 2 minuten nadat hij in de aanval Samuel Armenteros was komen vervangen.
Amper 5 minuten later kwam Heracles op voorsprong. Nu scoorde Nikolai Laursen. Lennard Hartjes trok de zaak zo'n 10 minuten voor tijd weer in evenwicht. Dat leidde tot de verlenging, hoewel er in de laatste fase van de officiële speeltijd nog enkele goede mogelijkheden voor de Limburgers waren.
Heracles is de koploper van de eerste divisie. Roda JC staat vijfde.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden