Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles Almelo ontslaat trainer Lammers

Heracles Almelo ontslaat trainer Lammers

ALMELO (ANP) - Heracles heeft trainer John Lammers dinsdag ontslagen. De Eredivisieclub uit Almelo is bezig aan een teleurstellend seizoen en staat na vijftien wedstrijden op de veertiende plek van de ranglijst. Afgelopen weekend verloor Heracles met 2-0 bij Vitesse.

Na deze nederlaag werd de spelersbus in Almelo opgewacht door zo'n 150 boze supporters die het vertrek van Lammers eisten. De aangeslagen coach werd onder begeleiding naar het stadion geleid.

"We hebben deze beslissing met pijn in ons hart genomen", aldus technisch directeur Nico-Jan Hoogma. "Wij hebben helaas niet meer het vertrouwen dat we de negatieve spiraal waarin we zijn beland met John kunnen omdraaien. We hebben uit de laatste zes duels 3 punten gehaald en dan komt onze doelstelling - handhaving in de Eredivisie - onder druk te staan."

Gepromoveerd

Heracles heeft na vijftien duels 15 punten. Er werden vier wedstrijden gewonnen, drie gelijkgespeeld en acht verloren.

Lammers (60) was sinds medio 2022 hoofdtrainer in Almelo, nadat de club naar de Keuken Kampioen Divisie was gedegradeerd. Eigenlijk zou de Spaanse coach Carlos Vicens in de zomer van 2022 de nieuwe hoofdtrainer worden, maar hij zag daar na de degradatie vanaf. Lammers wist Heracles binnen een jaar terug te brengen naar de eredivisie. Een half jaar na het kampioenschap is het nu klaar voor de oud-speler van onder meer NAC en RKC Waalwijk.

Plan

"Ik had zelf zeker het gevoel dat we het met elkaar nog konden omdraaien en ben ervan overtuigd dat we er met elkaar in waren gebleven", aldus Lammers. "We hadden een plan klaarliggen voor na de winterstop, ik vind het jammer dat ik dat plan niet meer mag uitvoeren. Helaas heeft de clubleiding deze beslissing genomen. Daar ben ik het niet mee eens, maar ik zal het moeten accepteren."

Zondag neemt Heracles het thuis op tegen Feyenoord. Hendrie Krüzen zal in ieder geval tot de winterstop eindverantwoordelijk zijn, aldus de club.

Meer uit Voetbal

Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

3 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

3 uur geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

4 uur geleden
UEFA-voorzitter boycotte WK-finale om meningsverschillen met FIFA

NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

6 uur geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

7 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

9 uur geleden