Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heracles Almelo ontslaat trainer Lammers

Heracles Almelo ontslaat trainer Lammers

ALMELO (ANP) - Heracles heeft trainer John Lammers dinsdag ontslagen. De Eredivisieclub uit Almelo is bezig aan een teleurstellend seizoen en staat na vijftien wedstrijden op de veertiende plek van de ranglijst. Afgelopen weekend verloor Heracles met 2-0 bij Vitesse.

Na deze nederlaag werd de spelersbus in Almelo opgewacht door zo'n 150 boze supporters die het vertrek van Lammers eisten. De aangeslagen coach werd onder begeleiding naar het stadion geleid.

"We hebben deze beslissing met pijn in ons hart genomen", aldus technisch directeur Nico-Jan Hoogma. "Wij hebben helaas niet meer het vertrouwen dat we de negatieve spiraal waarin we zijn beland met John kunnen omdraaien. We hebben uit de laatste zes duels 3 punten gehaald en dan komt onze doelstelling - handhaving in de Eredivisie - onder druk te staan."

Gepromoveerd

Heracles heeft na vijftien duels 15 punten. Er werden vier wedstrijden gewonnen, drie gelijkgespeeld en acht verloren.

Lammers (60) was sinds medio 2022 hoofdtrainer in Almelo, nadat de club naar de Keuken Kampioen Divisie was gedegradeerd. Eigenlijk zou de Spaanse coach Carlos Vicens in de zomer van 2022 de nieuwe hoofdtrainer worden, maar hij zag daar na de degradatie vanaf. Lammers wist Heracles binnen een jaar terug te brengen naar de eredivisie. Een half jaar na het kampioenschap is het nu klaar voor de oud-speler van onder meer NAC en RKC Waalwijk.

Plan

"Ik had zelf zeker het gevoel dat we het met elkaar nog konden omdraaien en ben ervan overtuigd dat we er met elkaar in waren gebleven", aldus Lammers. "We hadden een plan klaarliggen voor na de winterstop, ik vind het jammer dat ik dat plan niet meer mag uitvoeren. Helaas heeft de clubleiding deze beslissing genomen. Daar ben ik het niet mee eens, maar ik zal het moeten accepteren."

Zondag neemt Heracles het thuis op tegen Feyenoord. Hendrie Krüzen zal in ieder geval tot de winterstop eindverantwoordelijk zijn, aldus de club.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

4 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

4 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

6 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

8 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

9 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

11 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

11 uur geleden