Heracles Almelo en SC Cambuur houden elkaar in evenwicht
ALMELO (ANP) - Het duel tussen Heracles Almelo en SC Cambuur heeft geen winnaar opgeleverd. De wedstrijd in Twente eindigde in 1-1. Daardoor sluit Cambuur het kalenderjaar af op de keurige achtste plaats. Heracles neemt de dertiende plek in.
Beide ploegen begonnen met opvallende statistieken aan het duel. Heracles pakte in de eerste competitiehelft 16 punten in eigen huis en slechts 1 punt buiten Almelo. SC Cambuur daarentegen haalde buiten Leeuwarden meer punten dan in eigen huis: 15 tegen 12 punten. De vijfde uitzege op rij kwam er in Twente voor de Friese club echter niet.
De twee teams waren goed aan elkaar gewaagd. Heracles kreeg voor de rust de beste kansen. Lucas Schoofs was met twee kopballen dicht bij 1-0 en doelman Sonny Stevens hield Kaj Sierhuis van scoren af. Heracles-keeper Janis Blaswich redde fraai na een kopbal Roberts Uldrikis.
Vlotte aanvaal
Na de rust kwam SC Cambuur dankzij invaller Michael Breij op voorsprong (0-1). Hij schoot raak na een vlot uitgevoerde aanval. Daarna liet eerst Sierhuis een grote kans op de gelijkmaker liggen. Enkele minuten later kon doelman Stevens nog net 1-1 voorkomen na een schot van invaller Sinan Bakis.
In de 77e minuut sloeg Orestis Kiomourtzoglou alsnog toe bij een rebound, afkomstig van goalie Stevens. Daarmee zorgde de Duitser voor een verdiend punt voor Heracles: 1-1. Voor Cambuur was het de eerste remise in deze competitie.
Meer uit Voetbal
BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
12 uur geleden