Heracles Almelo en SC Cambuur houden elkaar in evenwicht
ALMELO (ANP) - Het duel tussen Heracles Almelo en SC Cambuur heeft geen winnaar opgeleverd. De wedstrijd in Twente eindigde in 1-1. Daardoor sluit Cambuur het kalenderjaar af op de keurige achtste plaats. Heracles neemt de dertiende plek in.
Beide ploegen begonnen met opvallende statistieken aan het duel. Heracles pakte in de eerste competitiehelft 16 punten in eigen huis en slechts 1 punt buiten Almelo. SC Cambuur daarentegen haalde buiten Leeuwarden meer punten dan in eigen huis: 15 tegen 12 punten. De vijfde uitzege op rij kwam er in Twente voor de Friese club echter niet.
De twee teams waren goed aan elkaar gewaagd. Heracles kreeg voor de rust de beste kansen. Lucas Schoofs was met twee kopballen dicht bij 1-0 en doelman Sonny Stevens hield Kaj Sierhuis van scoren af. Heracles-keeper Janis Blaswich redde fraai na een kopbal Roberts Uldrikis.
Vlotte aanvaal
Na de rust kwam SC Cambuur dankzij invaller Michael Breij op voorsprong (0-1). Hij schoot raak na een vlot uitgevoerde aanval. Daarna liet eerst Sierhuis een grote kans op de gelijkmaker liggen. Enkele minuten later kon doelman Stevens nog net 1-1 voorkomen na een schot van invaller Sinan Bakis.
In de 77e minuut sloeg Orestis Kiomourtzoglou alsnog toe bij een rebound, afkomstig van goalie Stevens. Daarmee zorgde de Duitser voor een verdiend punt voor Heracles: 1-1. Voor Cambuur was het de eerste remise in deze competitie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
12 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden