Heracles Almelo en FC Twente houden elkaar in evenwicht
ALMELO (ANP) - De streekderby tussen Heracles Almelo en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. Het slechts bij vlagen attractieve duel eindigde op het kunstgras in 2-2. Nummer zeven FC Twente hield daardoor middenmoter Heracles 6 punten onder zich.
De 32e derby van Twente in de Eredivisie had een leuke start. Beide ploegen gingen in hoog tempo op jacht naar de openingstreffer en dat leidde tot een open wedstrijd. Ismail Azzaoui schoot Heracles in de 6e minuut op voorsprong, waarna Queensy Menig met een flinke uithaal snel voor 1-1 zorgde. Daarna viel het duel een beetje stil. Het aanvalsspel verzandde zowel bij Heracles als bij FC Twente al in een vroeg stadium, waardoor tot aan de rust geen doelrijpe kansen meer ontstonden.
Ook de tweede helft begon met vuurwerk. Het was eerst Rai Vloet die raak schoot na slecht uitverdedigen door Kik Pierie. Voor Vloet was het zijn tiende competitietreffer. Kort daarna was het alweer gelijk door een doeltreffend schot van Danilo, die zijn dertiende competitietreffer liet noteren.
Beide clubs konden ook na de trefzekere hervatting niet doordrukken. De beste kans was voor Delano Burgzorg, die de bal in riante positie naast het doel van FC Twente tikte.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
3 uur geleden