Henrichs van RB Leipzig deelt racistische berichtjes na bekerzege
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig-speler Benjamin Henrichs is na de bekeroverwinning op Borussia Dortmund woensdagavond lastiggevallen met racistische berichten op social media. In een video op TikTok heeft de verdediger met een Duitse vader en een Ghanese moeder een aantal van die berichten gedeeld.
"We hebben vandaag met 2-0 gewonnen in de beker tegen Dortmund en ik ga jullie laten zien hoe mijn DM's (persoonlijke berichten) eruit zien na zo'n overwinning. Veel plezier", zegt Henrichs in de video. Daarna kwam er een overzicht van allerlei racistische en beledigende berichtjes die hij die avond had ontvangen.
"We leven in een maatschappij waarin iedereen haat en racisme kan verspreiden op het net", schreef Henrichs (26) met de hashtag 'trieste waarheid'. Hij is het zoveelste slachtoffer van racisme in het voetbal. Dinsdagavond nog werd Romelu Lukaku racistisch bejegend tijdens de bekerwedstrijd van Inter tegen Juventus.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
5 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
13 uur geleden