Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

BEIROET (ANP) - Door de oorlog tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah dreigt cultureel erfgoed in Libanon verwoest te worden, waarschuwt de speciaal coördinator van de Verenigde Naties voor het land, de Nederlandse Jeanine Hennis-Plasschaert.

Oude Fenicische steden, zoals Baalbek en Tyrus, met een rijke geschiedenis lopen groot gevaar om in puin te worden gelegd, stelt de oud-politica op X: "Het culturele erfgoed van Libanon mag niet het zoveelste slachtoffer worden van dit verwoestende conflict."

Hennis wijst ook nu weer op de dramatische gevolgen van het conflict voor de bevolking. "Recente evacuatiebevelen voor Baalbek en Tyrus dwongen tienduizenden Libanezen massaal te vluchten. Dit verergert de toch al catastrofale massale ontheemding."

Meer uit Buitenland

Monitor: tanker driemaal geraakt bij uitvaren Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.

7 minuten geleden
Voormalig bendelid schuldig bevonden aan moord op rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.

1 uur geleden
Israël voert aanvallen in Gaza op en doodt vijf Palestijnen

GAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.

1 uur geleden
VS-legerminister Driscoll stapt op na spanningen met Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.

3 uur geleden
Politie schiet vrouw neer na steekpartij in hart van New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.

3 uur geleden
Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

5 uur geleden
Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

7 uur geleden