Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

BEIROET (ANP) - Door de oorlog tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah dreigt cultureel erfgoed in Libanon verwoest te worden, waarschuwt de speciaal coördinator van de Verenigde Naties voor het land, de Nederlandse Jeanine Hennis-Plasschaert.

Oude Fenicische steden, zoals Baalbek en Tyrus, met een rijke geschiedenis lopen groot gevaar om in puin te worden gelegd, stelt de oud-politica op X: "Het culturele erfgoed van Libanon mag niet het zoveelste slachtoffer worden van dit verwoestende conflict."

Hennis wijst ook nu weer op de dramatische gevolgen van het conflict voor de bevolking. "Recente evacuatiebevelen voor Baalbek en Tyrus dwongen tienduizenden Libanezen massaal te vluchten. Dit verergert de toch al catastrofale massale ontheemding."

Meer uit Buitenland

Britse nationalistenleiders zien toekomst in EU

LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.

1 uur geleden
Houthi's melden aanvallen op Saudische militaire bases

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.

1 uur geleden
Kremlin: China en India willen helpen oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.

2 uur geleden
Duits-Oekraïense in Duitsland aangeklaagd om spionage

BERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.

2 uur geleden
Finland sluit aan bij Franse kernwapensamenwerking

HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.

3 uur geleden
Iran veroordeelt weigering delegatie door Oostenrijk

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

3 uur geleden
Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

5 uur geleden