Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

BEIROET (ANP) - Door de oorlog tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah dreigt cultureel erfgoed in Libanon verwoest te worden, waarschuwt de speciaal coördinator van de Verenigde Naties voor het land, de Nederlandse Jeanine Hennis-Plasschaert.

Oude Fenicische steden, zoals Baalbek en Tyrus, met een rijke geschiedenis lopen groot gevaar om in puin te worden gelegd, stelt de oud-politica op X: "Het culturele erfgoed van Libanon mag niet het zoveelste slachtoffer worden van dit verwoestende conflict."

Hennis wijst ook nu weer op de dramatische gevolgen van het conflict voor de bevolking. "Recente evacuatiebevelen voor Baalbek en Tyrus dwongen tienduizenden Libanezen massaal te vluchten. Dit verergert de toch al catastrofale massale ontheemding."

Meer uit Buitenland

Nobelprijs voor Literatuur naar Canadese auteur Anne Carson

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".

29 minuten geleden
Europees Parlement erkent nieuwe Doema Rusland niet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".

30 minuten geleden
Opnieuw verdachte incident RAF Fairford vrijgelaten op borgtocht

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een verdachte rond het incident bij de Britse luchtmachtbasis RAF Fairford op borgtocht vrijgelaten. De autoriteiten melden dat het gaat om een 22-jarige Brit. Eerder werden zes andere arrestanten in de zaak ook al vrijgelaten.

57 minuten geleden
Doden bij aanval op bussen in Oekraïense Kramatorsk

KRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.

1 uur geleden
Medewerker Britse marine verdacht van spionage gearresteerd

LONDEN (ANP/RTR) - Een 24-jarige medewerker van de Britse koninklijke marine is in hechtenis genomen omdat hij voor een buitenlandse mogendheid gespioneerd zou hebben. Verdachte Teddy Young werd in mei 2025 ook al aangehouden in het kader van dit onderzoek. Hij is donderdag weer opgepakt en in Londen in hechtenis genomen.

2 uur geleden
Opnieuw slachtoffers bij steekpartij op Poolse school

LESZCZYDOL-NOWINY (ANP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ​Marcin ⁠Kierwinski, door de politie gearresteerd.

2 uur geleden
Zuid-Korea haalt ambassadeur terug uit Kyiv om diplomatieke rel

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zuid-Korea roept zijn ambassadeur terug uit Oekraïne. Dat meldt het land te midden van een diplomatieke rel met Kyiv.

2 uur geleden