Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

Hennis waarschuwt voor verwoesting Libanees erfgoed

BEIROET (ANP) - Door de oorlog tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah dreigt cultureel erfgoed in Libanon verwoest te worden, waarschuwt de speciaal coördinator van de Verenigde Naties voor het land, de Nederlandse Jeanine Hennis-Plasschaert.

Oude Fenicische steden, zoals Baalbek en Tyrus, met een rijke geschiedenis lopen groot gevaar om in puin te worden gelegd, stelt de oud-politica op X: "Het culturele erfgoed van Libanon mag niet het zoveelste slachtoffer worden van dit verwoestende conflict."

Hennis wijst ook nu weer op de dramatische gevolgen van het conflict voor de bevolking. "Recente evacuatiebevelen voor Baalbek en Tyrus dwongen tienduizenden Libanezen massaal te vluchten. Dit verergert de toch al catastrofale massale ontheemding."

Meer uit Buitenland

Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

2 uur geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

4 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

8 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

10 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

11 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

11 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

11 uur geleden