Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hennis (VN) noemt aanvallen in Libanon gevaarlijke ontwikkeling

Hennis (VN) noemt aanvallen in Libanon gevaarlijke ontwikkeling

BEIROET (ANP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens Jeanine Hennis een gevaarlijke ontwikkeling. Het geweld maakt het volgens de Libanoncoördinator van de Verenigde Naties bijna onmogelijk om de burgers aan zowel de Israëlische als Libanese kant van de grens veilig te houden. "Waar we voor vreesden, is gebeurd", zegt Hennis in een verklaring.

Het geweld heeft met aanvallen door heel Libanon, waaronder Beiroet, en operaties over de grens "gevaarlijke hoogten" bereikt, schrijft Hennis. De afspraken die in 2006 zijn gemaakt in een resolutie van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, raken daarmee volgens haar steeds verder buiten beeld.

"Deze cyclus van geweld zal niet goed aflopen, voor niemand. Er is nog een schijntje hoop dat de diplomatie effect zal hebben. De vraag is nu of die kans gegrepen of verkwanseld wordt", zegt Hennis.

Meer uit Buitenland

Israëlische president voor het eerst in Gaza sinds begin oorlog

GAZA (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft voor het eerst sinds het begin van de oorlog in oktober 2023 de grotendeels verwoeste Palestijnse Gazastrook bezocht. Hij verzekerde daar dat Israël in de strijd tegen onder meer de Palestijnse beweging Hamas handelt volgens het internationaal recht.

34 minuten geleden
Leger Israël: aanval op kerk Gaza was een ongeluk

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische beschieting van de enige rooms-katholieke kerk in de Gazastrook was een ongeluk, stelt de Israëlische krijgsmacht (IDF) na eigen onderzoek. De kerk zou zijn geraakt door een "onbedoelde afwijking van de munitie".

1 uur geleden
Denen willen snel EU-wet tegen seksuele uitbuiting kinderen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense minister van Justitie Peter Hummelgaard wil het komende half jaar alle EU-ministers achter een voorstel krijgen om seksuele uitbuiting van kinderen aan te pakken. Dat zei hij op een persconferentie na een vergadering van EU-ministers van Justitie. Over de aanpak van seksueel kindermisbruik wordt al lang gesproken, maar de EU-lidstaten worden het maar niet eens. Hummelgaard wil de bestaande verschillen overbruggen. Denemarken is tot 1 januari voorzitter van de EU.

1 uur geleden
Von der Leyen wil uitleg van Zelensky over anticorruptiediensten

BRUSSEL/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen wil uitleg van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky over de plotselinge afschaffing van de onafhankelijkheid van anticorruptiediensten. Von der Leyen heeft haar ernstige zorgen geuit over de gevolgen van de wetswijziging en de Oekraïense regering om een verklaring gevraagd, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Israël ontkent verantwoordelijkheid voor voedseltekorten in Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft nogmaals ontkend verantwoordelijk te zijn voor de voedseltekorten in de Gazastrook. Hamas zou bewust een crisis veroorzaken, aldus een regeringswoordvoerder tegen verslaggevers.

2 uur geleden
Meer doden door ondervoeding en verhongering in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen 24 uur nog eens tien mensen overleden door ondervoeding en verhongering, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. Het totale dodental door ondervoeding en verhongering stijgt daarmee naar 111.

3 uur geleden
Opnieuw protest van internationale activisten voor Vredespaleis

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw demonstreert een groep van ruim vijftig internationale klimaatactivisten voor het Vredespaleis in Den Haag. Het Internationaal Gerechtshof doet daar woensdag uitspraak in een grote klimaatzaak. Ook toen de hoorzittingen in december begonnen, stond een groep voor het hof. Dat moet advies uitbrengen over welke wettelijke verplichtingen landen hebben om het klimaat te beschermen.

4 uur geleden