Henk Krol wil door in de politiek na vertrek uit eigen partij
DEN HAAG (ANP) - Henk Krol gaat de verkiezingen in met zijn eigen partij, nadat hij uit de Partij door de Toekomst is gestapt. Krol bevestigt een bericht van RTL Nieuws hierover. Krol liet zondag weten de partij te verlaten die hij in mei van dit jaar zelf oprichtte.
Hij stapt uit die partij na een ruzie met oud-Forum voor Democratie-bestuurslid Henk Otten. Hij en Krol besloten eerder dit jaar samen verder te gaan. Otten was na een conflict uit Forum voor Democratie gezet, Krol verliet met slaande deuren 50PLUS, waarvoor hij jarenlang het boegbeeld was.
Partijvoorzitter Otten heeft een bestuurslid uit de partij gezet. Krol vroeg Otten daarop ontslag te nemen, maar een reactie hierop bleef uit, aldus Krol. Het voormalig boegbeeld van 50PLUS zegt ook dat een medewerker "ernstig door een van de senatoren is bedreigd". Bovendien gaat volgens Krol het verhaal dat Otten zichzelf graag op de nummer twee op de verkiezingslijst wilde plaatsen, om na de verkiezingen de macht over te nemen.
Iets betekenen
Otten gaat door met de Partij voor de Toekomst, en Krol besluit ook verder te gaan. Eerder op zondag zei hij hier nog over na te willen denken. "Er zijn bijna 250.000 mensen die hun vertrouwen in mij hebben gesteld", zegt Krol over de voorkeursstemmen die hij als lijsttrekker voor 50PLUS binnenhaalde in 2017. Bovendien wilde 98 procent van de leden hem opnieuw als lijsttrekker, benadrukt hij. "Zolang mijn gezondheid het toelaat, moet ik iets voor die mensen betekenen."
Voorlopig zal hij even verder gaan als 'Lijst Henk Krol' maar "er is al een titel in de maak". Intussen wordt er een website opgezet en kan Krol "weer even door". Na het bericht dat hij toch de stekker uit samenwerking met Otten trekt, werd hij naar eigen zeggen "bedolven met positieve mails. Ja hoor, er zaten ook twintig gekkies tussen", maar dat hij zoveel steun heeft ontvangen, maakt dat hij aan de verkiezingen van maart volgend jaar wil meedoen, stelt Krol. "Ik doe het niet voor het baantje, ik doe het voor die mensen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
14 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid keert zich tegen het plan van de minderheidscoalitie om het bedrijfsleven te laten meebetalen aan extra investeringen in defensie via de premies voor het arbeidsongeschiktheidsfonds (Aof). Een oproep van de SP om geld uit dit fonds alleen te besteden aan verbetering van arbeidsongeschiktheidsregelingen, kreeg steun van de voltallige oppositie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat het kabinet een verruiming van de hypotheekrenteaftrek voorkomt. Onder meer de regeringspartijen D66 en CDA stemden in met een motie van die strekking van GroenLinks-PvdA. Coalitiepartner VVD was tegen het voorstel.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevolgde procedure rond de met het hantavirus besmette patiënt in het Radboudumc is "niet goed geweest", zegt gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) tijdens het wekelijkse vragenuur. Twaalf medewerkers van het Nijmeegse ziekenhuis moeten hierdoor uit voorzorg voor zes weken in quarantaine.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
1 dag geleden