Henk Krol ruziet met nieuwe partijgenoten, dreigt met vertrek
DEN HAAG (ANP) - De politieke samenwerking tussen Tweede Kamerlid Henk Krol en senator Henk Otten staat op losse schroeven. Binnen hun Partij voor de Toekomst is ruzie ontstaan over de vermeende politieke ambities van Otten en over het royement van penningmeester Pieter Bogaardt. Dat bevestigen ingewijden na publicaties in het AD en NRC.
In een e-mail die in handen is van het ANP noemt Krol het "onbehoorlijk en onfatsoenlijk" dat Bogaardt zonder enig overleg met hem uit de partij is gezet. Hij roept Otten op het royement van zijn vertrouweling in het partijbestuur te herroepen. "Zo niet dan zal ik mijn positie heroverwegen."
Otten zit sinds zijn vertrek bij Forum voor Democratie met zijn eigen fractie in de Eerste Kamer. Krol vertrok dit voorjaar op zijn beurt met slaande deuren, maar met behoud van zijn zetel, bij 50PLUS. De twee sloegen afgelopen zomer de handen ineen. Een partij die zowel in de Tweede als de Eerste Kamer vertegenwoordigd is, krijgt meer voor elkaar, was de gedachte daarachter.
Tot ongenoegen van Krol zou Otten volgend jaar de oversteek willen wagen naar de Tweede Kamer. Zelf spreekt Otten dat met klem tegen. Bogaardt zou volgens hem die verhalen de wereld in hebben geholpen, mede daarom is hij uit de partij gezet. Als penningmeester had hij bovendien beloofd 2 ton binnen te halen voor de partijkas. "Dat geld is er nooit gekomen, en vervolgens gaat hij zich wel met van alles en nog wat bemoeien", aldus Otten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
13 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
14 uur geleden