Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Henk Krol ruziet met nieuwe partijgenoten, dreigt met vertrek

Henk Krol ruziet met nieuwe partijgenoten, dreigt met vertrek

DEN HAAG (ANP) - De politieke samenwerking tussen Tweede Kamerlid Henk Krol en senator Henk Otten staat op losse schroeven. Binnen hun Partij voor de Toekomst is ruzie ontstaan over de vermeende politieke ambities van Otten en over het royement van penningmeester Pieter Bogaardt. Dat bevestigen ingewijden na publicaties in het AD en NRC.

In een e-mail die in handen is van het ANP noemt Krol het "onbehoorlijk en onfatsoenlijk" dat Bogaardt zonder enig overleg met hem uit de partij is gezet. Hij roept Otten op het royement van zijn vertrouweling in het partijbestuur te herroepen. "Zo niet dan zal ik mijn positie heroverwegen."

Otten zit sinds zijn vertrek bij Forum voor Democratie met zijn eigen fractie in de Eerste Kamer. Krol vertrok dit voorjaar op zijn beurt met slaande deuren, maar met behoud van zijn zetel, bij 50PLUS. De twee sloegen afgelopen zomer de handen ineen. Een partij die zowel in de Tweede als de Eerste Kamer vertegenwoordigd is, krijgt meer voor elkaar, was de gedachte daarachter.

Tot ongenoegen van Krol zou Otten volgend jaar de oversteek willen wagen naar de Tweede Kamer. Zelf spreekt Otten dat met klem tegen. Bogaardt zou volgens hem die verhalen de wereld in hebben geholpen, mede daarom is hij uit de partij gezet. Als penningmeester had hij bovendien beloofd 2 ton binnen te halen voor de partijkas. "Dat geld is er nooit gekomen, en vervolgens gaat hij zich wel met van alles en nog wat bemoeien", aldus Otten.

Meer uit Politiek

Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

7 minuten geleden
Van Weel: missie bij Groenland kan rust brengen in relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".

52 minuten geleden
Vertrouwen Kamer moet ook na formatie nog groeien, denkt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.

1 uur geleden
Van Weel ziet weinig mogelijkheden om betogers Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.

2 uur geleden
BBB zal bezuinigingen op zorg niet steunen, zegt Van der Plas

DEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.

4 uur geleden
Voorlopig geen geld voor infrastructuur nieuwe woningbouwgebieden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.

4 uur geleden
De Vos heeft 'hard hoofd' in overeenstemming met beoogde coalitie

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."

5 uur geleden