Hendriks: TeamNL heeft met 36 medailles voldaan aan berekeningen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse sporters hebben in Tokio voldaan aan de prognose. Dat zegt Maurits Hendriks, de technisch directeur van NOC*NSF. TeamNL pakte op de Spelen in Japan 36 plakken en eindigde op de zevende plek in het medailleklassement.
Waar chef de mission Pieter van den Hoogenband zich voorafgaand én na de Spelen niet te veel bezighield met doelstellingen wat betreft het aantal medailles, gaf Hendriks toe dat hij vooraf wel een soort van verwachting had uitgesproken.
"We hebben een vrij uitgebreide prognose gedaan en de ondergrens, dus als alles fout zou gaan en we bijvoorbeeld sporters zouden verliezen door corona en allerlei ellende, was 16 medailles. De bovengrens lag op 44 en het meest realistische was 34 stuks", aldus Hendriks.
Parijs 2024
De technisch directeur wilde nog niet te diep op de aanloop naar de volgende Spelen van Parijs in 2024 ingaan, aangezien volgens hem op dit moment de sporters centraal moeten staan. Wel gaf Hendriks aan dat hij op korte termijn samen met Van den Hoogenband om tafel gaat met demissionair minister van Sport Tamara van Ark en demissionair premier Mark Rutte, om over de financiën te praten.
Volgens Hendriks leiden de goede prestaties in Tokio in diverse takken van sport er wel toe dat "de druk op het systeem enorm zal toenemen". "Bijna alle sporten hebben hier optimaal gepresteerd op mondiaal niveau. En dan gaat het niet alleen om de medailles; dat kan even goed een prachtige vierde plek zijn, zoals bij het triatlon", aldus Hendriks. "Daar gaat een heel grote uitdaging ontstaan, om het richting Parijs op het stabiele niveau te houden zoals we zouden willen."
Veerkracht
Hendriks roemde op de slotdag van de Spelen de veerkracht van heel TeamNL. "Unaniem hebben we goed gereageerd op de voorvallen. De medische staf is bijvoorbeeld erg rustig gebleven. Vooraf waren we op alle vlakken ook goed voorbereid op wat we hier zouden aantreffen", zei hij over de moeizame start van TeamNL vanwege een aantal coronagevallen.
Na de Winterspelen van 2022 legt Hendriks zijn functie als technisch directeur neer.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
16 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
22 uur geleden