Hendriks stopt na Spelen 2022 als technisch directeur NOC*NSF
PAPENDAL (ANP) - Maurits Hendriks (60) legt zijn functie van technisch directeur van sportkoepel NOC*NSF na de Olympische Spelen van 2022 neer. Hij is dan 13 jaar in dienst geweest bij de sportkoepel. Begin volgend jaar zijn de Winterspelen in Peking.
"Natuurlijk, ik geniet iedere dag opnieuw van mijn baan als technisch directeur", aldus Hendriks. "Ik werk erg graag met al die zeer toegewijde sporters van TeamNL en hun begeleiders. Topsport betekent scherpe keuzes maken, dat geldt ook voor mij en voor mijn functie. Ik heb geleerd dat innovatie en ontwikkeling bij topsport centraal moeten staan. Het wordt straks na bijna 13 jaar tijd dat ik mijn focus verleg en het stokje aan een ander overdraag."
Hendriks, voormalig hockeycoach, werd eind 2008 benoemd als opvolger van Charles van Commenée. Hij was de derde man die de topfunctie in de Nederlandse sport mocht bekleden. De eerste was Joop Alberda, die na de Olympische Spelen van 2004 in Athene vertrok.
Mooie kansen
"Het is altijd goed voor jezelf en voor de organisatie waar je voor werkt dat je nadenkt over waar jouw horizon ligt. Ik weet zeker dat NOC*NSF en TeamNL Maurits Hendriks na dit jaar gaan missen", aldus Gerard Dielessen, de algemeen directeur van de sportkoepel.
"Maar ik ben het ook met hem eens dat er na zijn vertrek mooie kansen liggen om ook dan ons werk weer van nieuwe impulsen te voorzien. Ik kijk er nu vooral naar uit om het voor ons liggende uitdagende jaar nog volop van de inzet en ervaring van Maurits te profiteren."
Olympische Spelen van Tokio
Hendriks werkt toe naar de Olympische Spelen van Tokio, die over minder dan een half jaar beginnen. "Nu vooral snel terug naar vandaag. Het is een grote uitdaging om de sport met zijn allen door de coronacrisis heen te leiden, ook internationaal", aldus Hendriks.
"Wij gaan in deze complexe tijd bovendien met TeamNL naar Tokio, Vuokatti en Beijing. En dan zijn er nog al die andere internationale sportevenementen waar de Nederlandse topsporters hun dromen waar willen maken."
De Olympische Winterspelen van Sotsji in 2014 waren het succesvolst onder Hendriks' leiding. De Nederlandse afvaardiging pakte 24 medailles.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden