Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hendriks ontvangt bij afscheid erepenning NOC*NSF

Hendriks ontvangt bij afscheid erepenning NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - Maurits Hendriks is maandag voorafgaand aan de algemene vergadering van NOC*NSF onderscheiden met de erepenning van de sportkoepel. Hendriks nam eind april afscheid als technisch directeur. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg.

Hendriks vervulde de functie ruim dertien jaar en stond onder meer aan de basis van het ontstaan van TeamNL, de naam waarmee sporters Nederland internationaal vertegenwoordigen. "Het bestuur van NOC*NSF heeft grote waardering voor de wijze waarop Maurits zich aan de Nederlandse sport heeft verbonden en zich voor de sport heeft ingezet", zei Van Zanen.

Van Zanen noemde de voormalig technisch directeur een inspirator. "Hij zette iedereen aan iets beter te maken dan de dag ervoor. De top 10-ambitie werd een structureel doel. Maurits zei dat het kon en deed het met hulp van tal van betrokkenen. En dat winnende topsportklimaat kwam er. Dat gaf soms discussie, maar zonder wrijving geen glans."

De erepenning, zo legde Van Zanen uit, wordt gegeven aan mensen die een bijzondere betekenis voor de sport in Nederland hebben gehad. Hendriks bedankte voor de erkenning. "Ik had gelukkig heel veel mensen om me heen, anders was het niet gelukt", sprak de oud-hockeycoach, die zijn voorgangers Joop Alberda en Charles van Commenée nadrukkelijk bedankte. "Ik stond op hun schouders, anders waren we nooit zo ver gekomen. Ik ben ingestapt bij de ambitie die bij jullie, bij NOC*NSF, de bonden en de sporters al bestond. De top 10-ambitie was een optelsom van de dromen die er al waren. Het is fascinerend hoe die dromen zijn waargemaakt."

Meer uit Sport

'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

5 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

13 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

14 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

16 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

16 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

16 uur geleden