Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hendriks ontvangt bij afscheid erepenning NOC*NSF

Hendriks ontvangt bij afscheid erepenning NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - Maurits Hendriks is maandag voorafgaand aan de algemene vergadering van NOC*NSF onderscheiden met de erepenning van de sportkoepel. Hendriks nam eind april afscheid als technisch directeur. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg.

Hendriks vervulde de functie ruim dertien jaar en stond onder meer aan de basis van het ontstaan van TeamNL, de naam waarmee sporters Nederland internationaal vertegenwoordigen. "Het bestuur van NOC*NSF heeft grote waardering voor de wijze waarop Maurits zich aan de Nederlandse sport heeft verbonden en zich voor de sport heeft ingezet", zei Van Zanen.

Van Zanen noemde de voormalig technisch directeur een inspirator. "Hij zette iedereen aan iets beter te maken dan de dag ervoor. De top 10-ambitie werd een structureel doel. Maurits zei dat het kon en deed het met hulp van tal van betrokkenen. En dat winnende topsportklimaat kwam er. Dat gaf soms discussie, maar zonder wrijving geen glans."

De erepenning, zo legde Van Zanen uit, wordt gegeven aan mensen die een bijzondere betekenis voor de sport in Nederland hebben gehad. Hendriks bedankte voor de erkenning. "Ik had gelukkig heel veel mensen om me heen, anders was het niet gelukt", sprak de oud-hockeycoach, die zijn voorgangers Joop Alberda en Charles van Commenée nadrukkelijk bedankte. "Ik stond op hun schouders, anders waren we nooit zo ver gekomen. Ik ben ingestapt bij de ambitie die bij jullie, bij NOC*NSF, de bonden en de sporters al bestond. De top 10-ambitie was een optelsom van de dromen die er al waren. Het is fascinerend hoe die dromen zijn waargemaakt."

Meer uit Sport

Tsjechen Muchová en Menšík winnen gemengd dubbel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennissers Karolina Muchová en Jakub Menšík hebben het gemengd dubbelspel van de US Open gewonnen. Het Tsjechische koppel versloeg in de finale de Zwitserse Belinda Bencic en de Italiaan Flavio Cobolli in de supertiebreak: 5-3 1-6 10-6.

1 uur geleden
Brit Fery beëindigt opmars Nederlandse tennisser Röttgering

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.

10 uur geleden
Tennisster Rus te sterk voor Lamens in kwalificatie US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.

11 uur geleden
Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

16 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

16 uur geleden
Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

17 uur geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

18 uur geleden