Hendriks ontvangt bij afscheid erepenning NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - Maurits Hendriks is maandag voorafgaand aan de algemene vergadering van NOC*NSF onderscheiden met de erepenning van de sportkoepel. Hendriks nam eind april afscheid als technisch directeur. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg.
Hendriks vervulde de functie ruim dertien jaar en stond onder meer aan de basis van het ontstaan van TeamNL, de naam waarmee sporters Nederland internationaal vertegenwoordigen. "Het bestuur van NOC*NSF heeft grote waardering voor de wijze waarop Maurits zich aan de Nederlandse sport heeft verbonden en zich voor de sport heeft ingezet", zei Van Zanen.
Van Zanen noemde de voormalig technisch directeur een inspirator. "Hij zette iedereen aan iets beter te maken dan de dag ervoor. De top 10-ambitie werd een structureel doel. Maurits zei dat het kon en deed het met hulp van tal van betrokkenen. En dat winnende topsportklimaat kwam er. Dat gaf soms discussie, maar zonder wrijving geen glans."
De erepenning, zo legde Van Zanen uit, wordt gegeven aan mensen die een bijzondere betekenis voor de sport in Nederland hebben gehad. Hendriks bedankte voor de erkenning. "Ik had gelukkig heel veel mensen om me heen, anders was het niet gelukt", sprak de oud-hockeycoach, die zijn voorgangers Joop Alberda en Charles van Commenée nadrukkelijk bedankte. "Ik stond op hun schouders, anders waren we nooit zo ver gekomen. Ik ben ingestapt bij de ambitie die bij jullie, bij NOC*NSF, de bonden en de sporters al bestond. De top 10-ambitie was een optelsom van de dromen die er al waren. Het is fascinerend hoe die dromen zijn waargemaakt."
Meer uit Sport
AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
1 dag geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
1 dag geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
1 dag geleden