Hendriks (NOC*NSF): alleen ISU bepaalt temperatuur van ijsvloer
BEIJING (ANP) - Technisch directeur Maurits Hendriks van NOC*NSF benadrukt dat alleen de internationale schaatsunie ISU gaat over de temperatuur van de ijsvloer. Van de beschuldigingen van corruptie, geuit door de Zweedse schaatser Nils van der Poel, wil Hendriks zich ver distantiëren. Van der Poel uitte zijn beschuldigingen naar aanleiding van uitspraken van een aan TeamNL verbonden wetenschapper dat Nederland bij de ijsmeester van het langebaanschaatsen lobbyt voor de beste ijsvloer voor de Nederlandse schaatsers.
Zweden heeft dit naar aanleiding van de uitspraken van bewegingswetenschapper Sander van Ginkel in het artikel van de website schaatsen.nl ook in een vergadering gevraagd. "Daar is ongelooflijk duidelijk antwoord op gegeven door de ISU dat er maar één is die bepaalt wat de temperatuur van de ijsvloer is en dat is de ISU", zei Hendriks. "En dat lijkt me logisch. We hebben het hier niet over een speeltuincompetitie. Dit is de grootste competitie van de wereld. Daar wordt serieus gekeken naar een 'level playing field'."
Hendriks sprak zijn teleurstelling uit over het feit dat TeamNL deze verwijten kreeg. "Dat vind ik echt pijnlijk. We winnen graag, maar altijd binnen de gegeven kaders en met 'fair play' als uitgangspunt. Dat geïnsinueerd wordt dat dat niet gebeurt, vind ik heel pijnlijk", zei de technisch directeur die zei geschrokken te zijn van de woorden van Van der Poel. "Die vond ik heftig."
De technisch directeur zei ervan te balen dat zijn Zweedse collega niet eerst even contact met hem had opgenomen. "We hebben allemaal elkaars telefoonnummer. Bel dan even. Dat betreur ik zeer. Als jij en ik moeten reageren op elk online-artikel dat verschijnt tijdens de Spelen, hebben we er een dagtaak bij en dat lijkt me niet in het voordeel van onze olympische ploeg. Ik hoop dat Van der Poel snel zijn focus vindt op de 10 kilometer en dat we de strijd uit gaan vechten op het ijs. Hij heeft van de ISU mogen horen dat er maar eentje is die de temperatuur van het ijs bepaalt en dat is de ijsmeester met de ISU."
Volgens Hendriks is het volkomen normaal dat de ijsmeester informatie nodig heeft over de ijsvloer en dat aan de schaatsers vraagt. En ook dat Nederland die informatie verzamelt en dat deelt. "Wat absoluut niet zou kunnen is dat je dat doet met het idee dat je een situatie kan creëren die alleen goed is voor Nederland en slecht is voor alle anderen. Ik zou niet weten hoe het moet, maar dat kan niet. Wat mij betreft is dat ook klip en klaar. Dat zou ik echt erg vinden."
Meer uit Sport
USSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
1 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
1 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
1 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
3 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Italiaanse MotoGP-rijder Marco Bezzecchi komt dit weekend niet meer in actie in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. De coureur van Aprilia heeft bij een val in de kwalificatie zijn linkersleutelbeen gebroken, meldt de MotoGP.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft een duidelijke nederlaag geleden in de finale van Wimbledon. De Nederlandse topspeelster verloor met twee keer 6-0 van de Japanse Yui Kamiji. Zou De Groot hebben gewonnen, dan was het haar 25e grandslamtitel in het enkelspel geweest.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
22 uur geleden