Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hendriks: IOC overtuigd van doorgaan Spelen

Hendriks: IOC overtuigd van doorgaan Spelen

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen deze zomer in Tokio gaan door. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité Thomas Bach verzekerd aan Maurits Hendriks. "Berichten die het tegendeel beweren zijn 'fake news' zei hij", aldus de technisch directeur van NOC*NSF bij de talkshow Jinek op RTL4.

"Onafhankelijk van hoe Covid zich ontwikkelt, het gaat volgens Bach door", aldus Hendriks. "Over de manier waarop wordt uiteraard nog wel gesproken. De protocollen zullen strikt zijn. Als een sporter positief test, gaat hij in quarantaine. Op z'n Japans."

Hendriks wees ook op positieve ontwikkelingen. "Er is een vaccin, de ontwikkeling van sneltesten gaat steeds beter. Heel veel sportevenementen die nu in een 'bubbel' worden gehouden verlopen goed. We hebben de tijd ook aan onze kant. In mei ziet de wereld er misschien anders uit."

Andere prioriteiten

Dat volgens peilingen 80 procent van de Japanse bevolking het evenement momenteel niet ziet zitten vindt Hendriks logisch. "De mensen hebben nu wel wat anders aan hun hoofd. Dat geldt waarschijnlijk voor elk land. Er zijn andere prioriteiten nu."

Zijn standpunt over vaccinatie voor topsporters is onveranderd. "Nee, wij willen geen uitzonderingspositie. Het gaat nu om zorgpersoneel en de kwetsbaren. Maar ergens komt er een tweede fase met de vaccinaties. Dan kunnen we het gesprek aan gaan. Nu staan we netjes achterin de rij."

Meer uit Sport

Waterpolosters besluiten World Cup in Sydney als vijfde na zege

SYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.

3 uur geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

14 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

16 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

18 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

18 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

19 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

22 uur geleden