Hendriks: grote inspanning verricht zodat Thialf niet omvalt
HEERENVEEN (ANP) - Volgens Maurits Hendriks, de technisch directeur van sportkoepel NOC*NSF, is er "een grote inspanning verricht waardoor Thialf niet omvalt". NOC*NSF gaat de ijstempel samen met schaatsbond KNSB, de gemeente Heerenveen en provincie Friesland financieel bijstaan.
Politicus Sander de Rouwe klopte bij NOC*NSF aan. "Toen de gedeputeerde vorig jaar voor een behoorlijke uitdaging stond, heeft hij direct contact met NOC*NSF gezocht; of we mee wilden denken met oplossingen. En dat wilden we zeer zeker", aldus de technisch directeur.
"Het lijkt dat we hier met zijn allen bezig zijn met het dekken van een tekort, maar we zijn bezig met de exploitatie van Thialf. Er zijn veel ijsbanen in Nederland, prachtige ijsbanen, maar er is maar één Thialf. En dat heeft dan toch te maken met de geweldige topsportuitstraling die Thialf al decennialang heeft. Het merendeel van de tijd wordt de baan gebruikt door de shorttrackers en de langebaanschaatsers en dat is ook de reden dat NOC*NSF aan tafel is gaan zitten. De prestaties die Nederland op de Winterspelen levert, worden namelijk bijna volledig in Thialf gerealiseerd."
Thialf kampt jaarlijks met een tekort van 1,4 miljoen euro. Het is de bedoeling dat het ijsstadion door meer samen te werken de komende jaren financieel gezond wordt.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
46 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
21 uur geleden