Hendrik-Ido-Ambacht herbergt maximaal 200 vluchtelingen op boot
HENDRIK-IDO-AMBACHT (ANP) - In Hendrik-Ido-Ambacht (Zuid-Holland) komt een boot waarop maximaal tweehonderd vluchtelingen zullen worden opgevangen. In een extra raadsvergadering op donderdag is daartoe besloten, meldt de gemeente vrijdag.
Met de noodopvang geeft de gemeente naar eigen zeggen "gehoor aan de dringende oproep van de staatssecretaris om extra opvangruimte aan te bieden aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA)". De boot zal begin juli aanmeren en is beschikbaar voor bewoning gedurende twee jaar.
Op de boot, genaamd Bellriva, worden in eerste instantie 150 mensen ondergebracht. Het gaat om mensen die momenteel al geruime tijd met elkaar samenleven in Dordrecht. De crisisopvang in Dordrecht sluit per 1 juli. Ook 32 bewoners die momenteel verblijven aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht verhuizen naar de boot. Zodra de verhuizing rond is, sluit de locatie aan de Weteringsingel.
In het gras
De boot komt te liggen aan de Citadelkade, naast een boot die er sinds april vorig jaar ligt voor Oekraïense vluchtelingen. Beide boten worden beheerd door andere organisaties. Elke organisatie krijgt een eigen toegang en beveiliging.
Burgemeester Jan Heijkoop van Hendrik-Ido-Ambacht zegt zich te kunnen voorstellen dat inwoners en ondernemers zorgen hebben over de komst van de boot en de extra vluchtelingen. "Ik wil graag benadrukken dat we er alles aan zullen doen om ervoor te zorgen dat het verblijf van deze mensen in onze gemeente goed verloopt", stelt hij in een verklaring.
Het COA kan geen plek bieden aan de vele vluchtelingen die zich wekelijks melden in Ter Apel bij het aanmeldcentrum daar. Met een prognose van 70.000 asielzoekers dit jaar dreigt de asielketen net als vorig jaar overbelast te raken. Om te voorkomen dat mensen daar weer in het gras moeten slapen, hebben gemeenten een dringend verzoek van de staatssecretaris ontvangen opvang te bieden.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
12 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
13 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
14 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
17 uur geleden