Hendrik-Ido-Ambacht herbergt maximaal 200 vluchtelingen op boot
HENDRIK-IDO-AMBACHT (ANP) - In Hendrik-Ido-Ambacht (Zuid-Holland) komt een boot waarop maximaal tweehonderd vluchtelingen zullen worden opgevangen. In een extra raadsvergadering op donderdag is daartoe besloten, meldt de gemeente vrijdag.
Met de noodopvang geeft de gemeente naar eigen zeggen "gehoor aan de dringende oproep van de staatssecretaris om extra opvangruimte aan te bieden aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA)". De boot zal begin juli aanmeren en is beschikbaar voor bewoning gedurende twee jaar.
Op de boot, genaamd Bellriva, worden in eerste instantie 150 mensen ondergebracht. Het gaat om mensen die momenteel al geruime tijd met elkaar samenleven in Dordrecht. De crisisopvang in Dordrecht sluit per 1 juli. Ook 32 bewoners die momenteel verblijven aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht verhuizen naar de boot. Zodra de verhuizing rond is, sluit de locatie aan de Weteringsingel.
In het gras
De boot komt te liggen aan de Citadelkade, naast een boot die er sinds april vorig jaar ligt voor Oekraïense vluchtelingen. Beide boten worden beheerd door andere organisaties. Elke organisatie krijgt een eigen toegang en beveiliging.
Burgemeester Jan Heijkoop van Hendrik-Ido-Ambacht zegt zich te kunnen voorstellen dat inwoners en ondernemers zorgen hebben over de komst van de boot en de extra vluchtelingen. "Ik wil graag benadrukken dat we er alles aan zullen doen om ervoor te zorgen dat het verblijf van deze mensen in onze gemeente goed verloopt", stelt hij in een verklaring.
Het COA kan geen plek bieden aan de vele vluchtelingen die zich wekelijks melden in Ter Apel bij het aanmeldcentrum daar. Met een prognose van 70.000 asielzoekers dit jaar dreigt de asielketen net als vorig jaar overbelast te raken. Om te voorkomen dat mensen daar weer in het gras moeten slapen, hebben gemeenten een dringend verzoek van de staatssecretaris ontvangen opvang te bieden.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
10 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
12 uur geleden