Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hendrik-Ido-Ambacht herbergt maximaal 200 vluchtelingen op boot

Hendrik-Ido-Ambacht herbergt maximaal 200 vluchtelingen op boot

HENDRIK-IDO-AMBACHT (ANP) - In Hendrik-Ido-Ambacht (Zuid-Holland) komt een boot waarop maximaal tweehonderd vluchtelingen zullen worden opgevangen. In een extra raadsvergadering op donderdag is daartoe besloten, meldt de gemeente vrijdag.

Met de noodopvang geeft de gemeente naar eigen zeggen "gehoor aan de dringende oproep van de staatssecretaris om extra opvangruimte aan te bieden aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA)". De boot zal begin juli aanmeren en is beschikbaar voor bewoning gedurende twee jaar.

Op de boot, genaamd Bellriva, worden in eerste instantie 150 mensen ondergebracht. Het gaat om mensen die momenteel al geruime tijd met elkaar samenleven in Dordrecht. De crisisopvang in Dordrecht sluit per 1 juli. Ook 32 bewoners die momenteel verblijven aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht verhuizen naar de boot. Zodra de verhuizing rond is, sluit de locatie aan de Weteringsingel.

In het gras

De boot komt te liggen aan de Citadelkade, naast een boot die er sinds april vorig jaar ligt voor Oekraïense vluchtelingen. Beide boten worden beheerd door andere organisaties. Elke organisatie krijgt een eigen toegang en beveiliging.

Burgemeester Jan Heijkoop van Hendrik-Ido-Ambacht zegt zich te kunnen voorstellen dat inwoners en ondernemers zorgen hebben over de komst van de boot en de extra vluchtelingen. "Ik wil graag benadrukken dat we er alles aan zullen doen om ervoor te zorgen dat het verblijf van deze mensen in onze gemeente goed verloopt", stelt hij in een verklaring.

Het COA kan geen plek bieden aan de vele vluchtelingen die zich wekelijks melden in Ter Apel bij het aanmeldcentrum daar. Met een prognose van 70.000 asielzoekers dit jaar dreigt de asielketen net als vorig jaar overbelast te raken. Om te voorkomen dat mensen daar weer in het gras moeten slapen, hebben gemeenten een dringend verzoek van de staatssecretaris ontvangen opvang te bieden.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

7 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

10 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

12 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

12 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

12 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

14 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

15 uur geleden