Henderson is terug op het trainingsveld bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson heeft de groepstraining bij Ajax hervat. De middenvelder is hersteld van een rugblessure die hem bijna een maand aan de kant heeft gehouden. Trainer John van 't Schip neemt hem mogelijk op in zijn selectie voor het thuisduel van woensdagavond met Excelsior.
Voor Steven Berghuis komt de wedstrijd tegen de nummer 15 van de ranglijst uit Rotterdam nog te vroeg. Hij ontbreekt al ruim twee maanden bij Ajax door een rug- en knieblessure. Berghuis heeft woensdag wel een klein gedeelte van de training meegedaan. "Hij zal er woensdag nog niet bij zijn, maar het is in ieder geval een goede stap in de juiste richting", zei trainer Van 't Schip bij Ajax TV. Ook de geblesseerde Kristian Hlynsson ontbreekt nog bij de Amsterdammers.
Ajax wil het duel met Excelsior aangrijpen om de vijfde positie van de ranglijst te verstevigen. Die positie geeft na de bekerwinst van Feyenoord recht op een ticket voor de tweede voorronde van het nieuwe seizoen van de Europa League. "We moeten spelen zoals we tegen FC Twente in de tweede helft deden", doelde Van 't Schip op een thuiszege (2-1) van anderhalve week geleden op de club uit Enschede. "We spelen om niet in de play-offs te hoeven spelen."
Van 't Schip wil Ajax net als in de tweede helft tegen FC Twente met vier verdedigers en drie aanvallers laten spelen. "Na de omzetting van de formatie naar 4-3-3 zag je dat er een groot verschil was met de eerste helft", weet hij. "We wisten de achterstand van 0-1 om te buigen naar een overwinning van 2-1. Dat geeft de jongens ook het gevoel dat we op die wijze verder kunnen gaan."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
18 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
19 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
20 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
20 uur geleden