Henderson is terug op het trainingsveld bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson heeft de groepstraining bij Ajax hervat. De middenvelder is hersteld van een rugblessure die hem bijna een maand aan de kant heeft gehouden. Trainer John van 't Schip neemt hem mogelijk op in zijn selectie voor het thuisduel van woensdagavond met Excelsior.
Voor Steven Berghuis komt de wedstrijd tegen de nummer 15 van de ranglijst uit Rotterdam nog te vroeg. Hij ontbreekt al ruim twee maanden bij Ajax door een rug- en knieblessure. Berghuis heeft woensdag wel een klein gedeelte van de training meegedaan. "Hij zal er woensdag nog niet bij zijn, maar het is in ieder geval een goede stap in de juiste richting", zei trainer Van 't Schip bij Ajax TV. Ook de geblesseerde Kristian Hlynsson ontbreekt nog bij de Amsterdammers.
Ajax wil het duel met Excelsior aangrijpen om de vijfde positie van de ranglijst te verstevigen. Die positie geeft na de bekerwinst van Feyenoord recht op een ticket voor de tweede voorronde van het nieuwe seizoen van de Europa League. "We moeten spelen zoals we tegen FC Twente in de tweede helft deden", doelde Van 't Schip op een thuiszege (2-1) van anderhalve week geleden op de club uit Enschede. "We spelen om niet in de play-offs te hoeven spelen."
Van 't Schip wil Ajax net als in de tweede helft tegen FC Twente met vier verdedigers en drie aanvallers laten spelen. "Na de omzetting van de formatie naar 4-3-3 zag je dat er een groot verschil was met de eerste helft", weet hij. "We wisten de achterstand van 0-1 om te buigen naar een overwinning van 2-1. Dat geeft de jongens ook het gevoel dat we op die wijze verder kunnen gaan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
2 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
6 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
9 uur geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
9 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
11 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
13 uur geleden