Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Henderson is terug op het trainingsveld bij Ajax

Henderson is terug op het trainingsveld bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson heeft de groepstraining bij Ajax hervat. De middenvelder is hersteld van een rugblessure die hem bijna een maand aan de kant heeft gehouden. Trainer John van 't Schip neemt hem mogelijk op in zijn selectie voor het thuisduel van woensdagavond met Excelsior.

Voor Steven Berghuis komt de wedstrijd tegen de nummer 15 van de ranglijst uit Rotterdam nog te vroeg. Hij ontbreekt al ruim twee maanden bij Ajax door een rug- en knieblessure. Berghuis heeft woensdag wel een klein gedeelte van de training meegedaan. "Hij zal er woensdag nog niet bij zijn, maar het is in ieder geval een goede stap in de juiste richting", zei trainer Van 't Schip bij Ajax TV. Ook de geblesseerde Kristian Hlynsson ontbreekt nog bij de Amsterdammers.

Ajax wil het duel met Excelsior aangrijpen om de vijfde positie van de ranglijst te verstevigen. Die positie geeft na de bekerwinst van Feyenoord recht op een ticket voor de tweede voorronde van het nieuwe seizoen van de Europa League. "We moeten spelen zoals we tegen FC Twente in de tweede helft deden", doelde Van 't Schip op een thuiszege (2-1) van anderhalve week geleden op de club uit Enschede. "We spelen om niet in de play-offs te hoeven spelen."

Van 't Schip wil Ajax net als in de tweede helft tegen FC Twente met vier verdedigers en drie aanvallers laten spelen. "Na de omzetting van de formatie naar 4-3-3 zag je dat er een groot verschil was met de eerste helft", weet hij. "We wisten de achterstand van 0-1 om te buigen naar een overwinning van 2-1. Dat geeft de jongens ook het gevoel dat we op die wijze verder kunnen gaan."

Meer uit Voetbal

Oranje landt in de nacht van woensdag op donderdag op Schiphol

GUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.

13 minuten geleden
Oranje weet al acht duels op rij de nul niet te houden

GUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.

18 minuten geleden
Sibum neemt plek Afellay in als assistent-coach van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Bas Sibum neemt de plek over van Ibrahim Afellay als assistent-coach van trainer Peter Bosz bij PSV. Dat laat de landskampioen uit Eindhoven weten. De 43-jarige oud-prof was eerder werkzaam bij FC Emmen, Roda JC en Heracles Almelo. Vorig jaar oktober werd hij ontslagen als hoofdtrainer van Heracles Almelo. Sibum tekent een contract voor twee jaar.

19 minuten geleden
Aanvoerder Hakimi roemt 'mentale kracht' Marokko

GUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.

1 uur geleden
Wieffer, Geertruida en twee keepers bleven tijdens WK op de bank

GUADALUPE (ANP) - Vier van de 26 internationals die bondscoach Ronald Koeman meenam naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kwamen geen minuut in actie. Naast verdedigers Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer bleven ook de twee reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken de vier duels op de reservebank.

1 uur geleden
President van Paraguay roept feestdag uit na WK-overwinning

ASUNCIÓN (ANP) - President Santiago Peña van Paraguay heeft dinsdag tot een nationale feestdag uitgeroepen na de overwinning van het nationale elftal op Duitsland op het WK. "Paraguay geeft nooit op, vrije dag verdorie", aldus Peña in een decreet dat hij verspreidde via sociale media.

1 uur geleden
Bondscoach Ouabhi: Marokko is op deze manier niet te stoppen

GUADALUPE (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouabhi gelooft dat Marokko 'niet te stoppen is' als het zo blijft presteren op het WK. "Dan houdt niemand ons tegen", zei hij na de zege op Nederland na strafschoppen in de zestiende finale. "Maar ik zeg ook tegen mijn jongens dat niemand onverslaanbaar is. Als we plotseling fouten gaan maken, dan zijn we snel thuis."

2 uur geleden