Henderson is terug op het trainingsveld bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson heeft de groepstraining bij Ajax hervat. De middenvelder is hersteld van een rugblessure die hem bijna een maand aan de kant heeft gehouden. Trainer John van 't Schip neemt hem mogelijk op in zijn selectie voor het thuisduel van woensdagavond met Excelsior.
Voor Steven Berghuis komt de wedstrijd tegen de nummer 15 van de ranglijst uit Rotterdam nog te vroeg. Hij ontbreekt al ruim twee maanden bij Ajax door een rug- en knieblessure. Berghuis heeft woensdag wel een klein gedeelte van de training meegedaan. "Hij zal er woensdag nog niet bij zijn, maar het is in ieder geval een goede stap in de juiste richting", zei trainer Van 't Schip bij Ajax TV. Ook de geblesseerde Kristian Hlynsson ontbreekt nog bij de Amsterdammers.
Ajax wil het duel met Excelsior aangrijpen om de vijfde positie van de ranglijst te verstevigen. Die positie geeft na de bekerwinst van Feyenoord recht op een ticket voor de tweede voorronde van het nieuwe seizoen van de Europa League. "We moeten spelen zoals we tegen FC Twente in de tweede helft deden", doelde Van 't Schip op een thuiszege (2-1) van anderhalve week geleden op de club uit Enschede. "We spelen om niet in de play-offs te hoeven spelen."
Van 't Schip wil Ajax net als in de tweede helft tegen FC Twente met vier verdedigers en drie aanvallers laten spelen. "Na de omzetting van de formatie naar 4-3-3 zag je dat er een groot verschil was met de eerste helft", weet hij. "We wisten de achterstand van 0-1 om te buigen naar een overwinning van 2-1. Dat geeft de jongens ook het gevoel dat we op die wijze verder kunnen gaan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
14 uur geleden