Henderson houdt een schorre stem over aan debuut voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson verscheen met een schorre stem in de persruimte van de Johan Cruijff ArenA na zijn debuut voor Ajax in het thuisduel met PSV (1-1). "Maar ik ben gewend om in wedstrijden veel te coachen", zei de 33-jarige middenvelder. "Ik zie hier zoveel talenten. Jongens met zoveel potentie. Hopelijk kan ik ze een beetje helpen."
Henderson was al in zijn eerste wedstrijd voor Ajax een verlengstuk van trainer John van 't Schip in het veld. Soms zocht hij zijn coach even op aan de zijlijn. Daarna dirigeerde hij ploeggenoten in woord en gebaar naar de juiste positie. De 81-voudig international van Engeland hield het simpel en leed nauwelijks balverlies. "Omdat ik denk dat dit even belangrijk is", zei hij.
De voormalig aanvoerder van Liverpool deelde complimenten uit aan zijn ploeggenoten. "Ze zijn zo goed aan de bal", zei hij. Maar hij riep Kenneth Taylor ook tot de orde toen de middenvelder slordig balverlies leed. En Henderson adviseerde linksback Borna Sosa vriendelijk maar dringend om niet zo snel naar voren te sprinten.
Bondscoach
Bondscoach Gareth Southgate van Engeland was speciaal naar Amsterdam gekomen om Henderson te bekijken. "Dat hoorde ik", reageerde de middenvelder die graag met Engeland naar het EK in Duitsland wil. "Hopelijk heeft hij genoten. Ik vond de sfeer geweldig in het stadion. Ajax is voor mij een grote club. Ik ben hier de afgelopen weken geweldig ontvangen, bij de club en in de stad. Mijn familie voelt zich hier ook thuis. Dat is heel lekker voor een voetballer."
Henderson voldeed met zijn optreden aan de wensen van zijn trainer Van 't Schip. "Hij liet zien waarom we hem hebben gehaald", zei de coach. "Hij is een echte prof die onze ploeg nu al erg helpt, terwijl hij hier pas een weekje heeft getraind. Henderson had al even niet gespeeld, maar dat zag ik niet op het veld. Hij is nog steeds top."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geleden