Henderson hekelt media die hem onprofessioneel gedrag verweten
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson (34) heeft uitgehaald naar media die volgens hem "voor 99 procent onwaarheden" over hem hebben verteld. De aanvoerder van Ajax keek na de Klassieker tegen Feyenoord (2-1) terug op de ophef die na de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Galatasaray was ontstaan. Henderson gaf zijn aanvoerdersband vlak voor het duel aan doelman Remko Pasveer omdat hij naar eigen zeggen op dat moment "niet wist hoelang hij nog bij Ajax zou spelen". Ajax zou voor de wedstrijd in onderhandeling zijn geweest met AS Monaco over een transfersom voor de Engelsman.
Henderson maakte duidelijk dat hij door verschillende media onterecht was neergezet als iemand die niet professioneel met zijn vak bezig zou zijn. Zo zou hij volgens verschillende media naast het afstaan van zijn aanvoerdersband, niet hebben gejuicht bij de doelpunten van Ajax en zou hij het publiek niet hebben bedankt. "Alles wat hierover gezegd en geschreven is, is voor 99 procent onzin", stelde een woedende Henderson in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. Daarbij richtte Henderson zich rechtstreeks tot journalisten die zijn imago hadden geschaad. "Ik was mezelf niet afgelopen donderdag. Ik was emotioneel, maar niemand hoeft te twijfelen aan mijn professionele instelling. Die is altijd goed geweest", aldus Henderson. "Ik heb ook familie, vrienden en ik heb een vrouw en kinderen. Het is niet leuk dat zulke dingen dan gepubliceerd worden."
Henderson keek terug op de afgeketste transfer naar AS Monaco zonder daarbij in details te treden. De middenvelder liet duidelijk blijken dat er alleen sprake was van een eventueel vertrek omdat de financiële situatie van Ajax daarom vroeg. "Er wordt voortdurend gewezen op hoeveel ik wel niet verdien. En dan komt er een mogelijke oplossing en dan word ik als onprofessioneel neergezet", stelde Henderson. "Dat is niet eerlijk. Direct na de wedstrijd en de dag erna heb ik gesprekken gevoerd met de clubleiding van Ajax. We hebben besloten dat het voor iedereen het beste is als ik bij Ajax zou blijven. Daar ben ik heel blij mee."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
49 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
55 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.
1 uur geleden