Henderson hekelt media die hem onprofessioneel gedrag verweten
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson (34) heeft uitgehaald naar media die volgens hem "voor 99 procent onwaarheden" over hem hebben verteld. De aanvoerder van Ajax keek na de Klassieker tegen Feyenoord (2-1) terug op de ophef die na de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Galatasaray was ontstaan. Henderson gaf zijn aanvoerdersband vlak voor het duel aan doelman Remko Pasveer omdat hij naar eigen zeggen op dat moment "niet wist hoelang hij nog bij Ajax zou spelen". Ajax zou voor de wedstrijd in onderhandeling zijn geweest met AS Monaco over een transfersom voor de Engelsman.
Henderson maakte duidelijk dat hij door verschillende media onterecht was neergezet als iemand die niet professioneel met zijn vak bezig zou zijn. Zo zou hij volgens verschillende media naast het afstaan van zijn aanvoerdersband, niet hebben gejuicht bij de doelpunten van Ajax en zou hij het publiek niet hebben bedankt. "Alles wat hierover gezegd en geschreven is, is voor 99 procent onzin", stelde een woedende Henderson in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. Daarbij richtte Henderson zich rechtstreeks tot journalisten die zijn imago hadden geschaad. "Ik was mezelf niet afgelopen donderdag. Ik was emotioneel, maar niemand hoeft te twijfelen aan mijn professionele instelling. Die is altijd goed geweest", aldus Henderson. "Ik heb ook familie, vrienden en ik heb een vrouw en kinderen. Het is niet leuk dat zulke dingen dan gepubliceerd worden."
Henderson keek terug op de afgeketste transfer naar AS Monaco zonder daarbij in details te treden. De middenvelder liet duidelijk blijken dat er alleen sprake was van een eventueel vertrek omdat de financiële situatie van Ajax daarom vroeg. "Er wordt voortdurend gewezen op hoeveel ik wel niet verdien. En dan komt er een mogelijke oplossing en dan word ik als onprofessioneel neergezet", stelde Henderson. "Dat is niet eerlijk. Direct na de wedstrijd en de dag erna heb ik gesprekken gevoerd met de clubleiding van Ajax. We hebben besloten dat het voor iedereen het beste is als ik bij Ajax zou blijven. Daar ben ik heel blij mee."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden