Henderson hekelt media die hem onprofessioneel gedrag verweten
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson (34) heeft uitgehaald naar media die volgens hem "voor 99 procent onwaarheden" over hem hebben verteld. De aanvoerder van Ajax keek na de Klassieker tegen Feyenoord (2-1) terug op de ophef die na de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Galatasaray was ontstaan. Henderson gaf zijn aanvoerdersband vlak voor het duel aan doelman Remko Pasveer omdat hij naar eigen zeggen op dat moment "niet wist hoelang hij nog bij Ajax zou spelen". Ajax zou voor de wedstrijd in onderhandeling zijn geweest met AS Monaco over een transfersom voor de Engelsman.
Henderson maakte duidelijk dat hij door verschillende media onterecht was neergezet als iemand die niet professioneel met zijn vak bezig zou zijn. Zo zou hij volgens verschillende media naast het afstaan van zijn aanvoerdersband, niet hebben gejuicht bij de doelpunten van Ajax en zou hij het publiek niet hebben bedankt. "Alles wat hierover gezegd en geschreven is, is voor 99 procent onzin", stelde een woedende Henderson in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. Daarbij richtte Henderson zich rechtstreeks tot journalisten die zijn imago hadden geschaad. "Ik was mezelf niet afgelopen donderdag. Ik was emotioneel, maar niemand hoeft te twijfelen aan mijn professionele instelling. Die is altijd goed geweest", aldus Henderson. "Ik heb ook familie, vrienden en ik heb een vrouw en kinderen. Het is niet leuk dat zulke dingen dan gepubliceerd worden."
Henderson keek terug op de afgeketste transfer naar AS Monaco zonder daarbij in details te treden. De middenvelder liet duidelijk blijken dat er alleen sprake was van een eventueel vertrek omdat de financiële situatie van Ajax daarom vroeg. "Er wordt voortdurend gewezen op hoeveel ik wel niet verdien. En dan komt er een mogelijke oplossing en dan word ik als onprofessioneel neergezet", stelde Henderson. "Dat is niet eerlijk. Direct na de wedstrijd en de dag erna heb ik gesprekken gevoerd met de clubleiding van Ajax. We hebben besloten dat het voor iedereen het beste is als ik bij Ajax zou blijven. Daar ben ik heel blij mee."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
7 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
21 uur geleden