Henderson hekelt media die hem onprofessioneel gedrag verweten
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson (34) heeft uitgehaald naar media die volgens hem "voor 99 procent onwaarheden" over hem hebben verteld. De aanvoerder van Ajax keek na de Klassieker tegen Feyenoord (2-1) terug op de ophef die na de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Galatasaray was ontstaan. Henderson gaf zijn aanvoerdersband vlak voor het duel aan doelman Remko Pasveer omdat hij naar eigen zeggen op dat moment "niet wist hoelang hij nog bij Ajax zou spelen". Ajax zou voor de wedstrijd in onderhandeling zijn geweest met AS Monaco over een transfersom voor de Engelsman.
Henderson maakte duidelijk dat hij door verschillende media onterecht was neergezet als iemand die niet professioneel met zijn vak bezig zou zijn. Zo zou hij volgens verschillende media naast het afstaan van zijn aanvoerdersband, niet hebben gejuicht bij de doelpunten van Ajax en zou hij het publiek niet hebben bedankt. "Alles wat hierover gezegd en geschreven is, is voor 99 procent onzin", stelde een woedende Henderson in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. Daarbij richtte Henderson zich rechtstreeks tot journalisten die zijn imago hadden geschaad. "Ik was mezelf niet afgelopen donderdag. Ik was emotioneel, maar niemand hoeft te twijfelen aan mijn professionele instelling. Die is altijd goed geweest", aldus Henderson. "Ik heb ook familie, vrienden en ik heb een vrouw en kinderen. Het is niet leuk dat zulke dingen dan gepubliceerd worden."
Henderson keek terug op de afgeketste transfer naar AS Monaco zonder daarbij in details te treden. De middenvelder liet duidelijk blijken dat er alleen sprake was van een eventueel vertrek omdat de financiële situatie van Ajax daarom vroeg. "Er wordt voortdurend gewezen op hoeveel ik wel niet verdien. En dan komt er een mogelijke oplossing en dan word ik als onprofessioneel neergezet", stelde Henderson. "Dat is niet eerlijk. Direct na de wedstrijd en de dag erna heb ik gesprekken gevoerd met de clubleiding van Ajax. We hebben besloten dat het voor iedereen het beste is als ik bij Ajax zou blijven. Daar ben ik heel blij mee."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
14 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
14 uur geleden