Henderson hekelt media die hem onprofessioneel gedrag verweten
AMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson (34) heeft uitgehaald naar media die volgens hem "voor 99 procent onwaarheden" over hem hebben verteld. De aanvoerder van Ajax keek na de Klassieker tegen Feyenoord (2-1) terug op de ophef die na de wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Galatasaray was ontstaan. Henderson gaf zijn aanvoerdersband vlak voor het duel aan doelman Remko Pasveer omdat hij naar eigen zeggen op dat moment "niet wist hoelang hij nog bij Ajax zou spelen". Ajax zou voor de wedstrijd in onderhandeling zijn geweest met AS Monaco over een transfersom voor de Engelsman.
Henderson maakte duidelijk dat hij door verschillende media onterecht was neergezet als iemand die niet professioneel met zijn vak bezig zou zijn. Zo zou hij volgens verschillende media naast het afstaan van zijn aanvoerdersband, niet hebben gejuicht bij de doelpunten van Ajax en zou hij het publiek niet hebben bedankt. "Alles wat hierover gezegd en geschreven is, is voor 99 procent onzin", stelde een woedende Henderson in de perszaal van de Johan Cruijff ArenA. Daarbij richtte Henderson zich rechtstreeks tot journalisten die zijn imago hadden geschaad. "Ik was mezelf niet afgelopen donderdag. Ik was emotioneel, maar niemand hoeft te twijfelen aan mijn professionele instelling. Die is altijd goed geweest", aldus Henderson. "Ik heb ook familie, vrienden en ik heb een vrouw en kinderen. Het is niet leuk dat zulke dingen dan gepubliceerd worden."
Henderson keek terug op de afgeketste transfer naar AS Monaco zonder daarbij in details te treden. De middenvelder liet duidelijk blijken dat er alleen sprake was van een eventueel vertrek omdat de financiële situatie van Ajax daarom vroeg. "Er wordt voortdurend gewezen op hoeveel ik wel niet verdien. En dan komt er een mogelijke oplossing en dan word ik als onprofessioneel neergezet", stelde Henderson. "Dat is niet eerlijk. Direct na de wedstrijd en de dag erna heb ik gesprekken gevoerd met de clubleiding van Ajax. We hebben besloten dat het voor iedereen het beste is als ik bij Ajax zou blijven. Daar ben ik heel blij mee."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
9 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
16 uur geleden