Henderson debuteert waarschijnlijk voor Ajax in thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - De kans is groot dat Jordan Henderson pas op 3 februari tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV zijn debuut kan maken voor Ajax. De 33-jarige middenvelder is nog in afwachting van een vereiste werkvergunning. Omdat Engeland geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie, kan dat nog wel een week duren.
Tot die tijd mag de voormalige aanvoerder van Liverpool ook niet trainen met zijn nieuwe ploeggenoten. Daardoor mist hij niet alleen de thuiswedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk, maar ontbreekt hij volgende week waarschijnlijk ook op het kunstgras van Heracles Almelo.
Henderson tekende donderdagavond een contract voor 2,5 jaar bij Ajax. Hij is transfervrij overgekomen van Al-Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië waar hij al na zes maanden zijn contract heeft laten ontbinden. De 81-voudig international heeft vrijdag kennisgemaakt met zijn nieuwe ploeggenoten bij Ajax.
Tijdens een drukbezochte persconferentie vertelde Henderson dat hij niet de nieuwe aanvoerder van Ajax wordt. "Steven Bergwijn is toch aanvoerder hier. Natuurlijk wil ik mijn nieuwe ploeggenoten ook helpen. Maar daar heb je geen aanvoerdersband voor nodig."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
16 uur geleden