Henderson debuteert waarschijnlijk voor Ajax in thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - De kans is groot dat Jordan Henderson pas op 3 februari tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV zijn debuut kan maken voor Ajax. De 33-jarige middenvelder is nog in afwachting van een vereiste werkvergunning. Omdat Engeland geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie, kan dat nog wel een week duren.
Tot die tijd mag de voormalige aanvoerder van Liverpool ook niet trainen met zijn nieuwe ploeggenoten. Daardoor mist hij niet alleen de thuiswedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk, maar ontbreekt hij volgende week waarschijnlijk ook op het kunstgras van Heracles Almelo.
Henderson tekende donderdagavond een contract voor 2,5 jaar bij Ajax. Hij is transfervrij overgekomen van Al-Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië waar hij al na zes maanden zijn contract heeft laten ontbinden. De 81-voudig international heeft vrijdag kennisgemaakt met zijn nieuwe ploeggenoten bij Ajax.
Tijdens een drukbezochte persconferentie vertelde Henderson dat hij niet de nieuwe aanvoerder van Ajax wordt. "Steven Bergwijn is toch aanvoerder hier. Natuurlijk wil ik mijn nieuwe ploeggenoten ook helpen. Maar daar heb je geen aanvoerdersband voor nodig."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
5 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
6 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
12 uur geleden