Henderson debuteert waarschijnlijk voor Ajax in thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - De kans is groot dat Jordan Henderson pas op 3 februari tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV zijn debuut kan maken voor Ajax. De 33-jarige middenvelder is nog in afwachting van een vereiste werkvergunning. Omdat Engeland geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie, kan dat nog wel een week duren.
Tot die tijd mag de voormalige aanvoerder van Liverpool ook niet trainen met zijn nieuwe ploeggenoten. Daardoor mist hij niet alleen de thuiswedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk, maar ontbreekt hij volgende week waarschijnlijk ook op het kunstgras van Heracles Almelo.
Henderson tekende donderdagavond een contract voor 2,5 jaar bij Ajax. Hij is transfervrij overgekomen van Al-Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië waar hij al na zes maanden zijn contract heeft laten ontbinden. De 81-voudig international heeft vrijdag kennisgemaakt met zijn nieuwe ploeggenoten bij Ajax.
Tijdens een drukbezochte persconferentie vertelde Henderson dat hij niet de nieuwe aanvoerder van Ajax wordt. "Steven Bergwijn is toch aanvoerder hier. Natuurlijk wil ik mijn nieuwe ploeggenoten ook helpen. Maar daar heb je geen aanvoerdersband voor nodig."
Meer uit Voetbal
CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
3 uur geleden