Henderson debuteert waarschijnlijk voor Ajax in thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - De kans is groot dat Jordan Henderson pas op 3 februari tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV zijn debuut kan maken voor Ajax. De 33-jarige middenvelder is nog in afwachting van een vereiste werkvergunning. Omdat Engeland geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie, kan dat nog wel een week duren.
Tot die tijd mag de voormalige aanvoerder van Liverpool ook niet trainen met zijn nieuwe ploeggenoten. Daardoor mist hij niet alleen de thuiswedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk, maar ontbreekt hij volgende week waarschijnlijk ook op het kunstgras van Heracles Almelo.
Henderson tekende donderdagavond een contract voor 2,5 jaar bij Ajax. Hij is transfervrij overgekomen van Al-Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië waar hij al na zes maanden zijn contract heeft laten ontbinden. De 81-voudig international heeft vrijdag kennisgemaakt met zijn nieuwe ploeggenoten bij Ajax.
Tijdens een drukbezochte persconferentie vertelde Henderson dat hij niet de nieuwe aanvoerder van Ajax wordt. "Steven Bergwijn is toch aanvoerder hier. Natuurlijk wil ik mijn nieuwe ploeggenoten ook helpen. Maar daar heb je geen aanvoerdersband voor nodig."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
7 uur geleden