'HEMA voldoet deze maand aan renteverplichtingen'
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Winkelketen HEMA blijft voorlopig aan zijn renteverplichtingen voldoen ondanks de coronacrisis. Volgens een woordvoerster betaalt HEMA deze maand volgens afspraak 10 miljoen euro aan rente.
De deadline voor de rentebetaling is 20 april. HEMA, dat veel van zijn winkels heeft gesloten in verband met de corona-uitbraak, liet weten aan die deadline te zullen voldoen in antwoord op vragen van persbureau Bloomberg over eventuele herstructurering van schulden. Daarop werd vorige maand gezinspeeld door kredietbeoordelaar Moody's.
De winkelketen heeft in totaal zo'n 800 miljoen euro aan schulden en heeft het door de virusuitbraak erg moeilijk. Analisten van CreditSights schreven vorige week dat de liquiditeitspositie van HEMA "precair" is. Ramphastos, de investeringsmaatschappij van HEMA-eigenaar Marcel Boekhoorn, vroeg schuldeisers onlangs ook al om coulance. De investeerder bood schuldeisers aan om meer geld in HEMA te steken als zij genoegen zouden nemen met minder geld terug. Onduidelijk is hoeveel schulden de investeringsmaatschappij van Boekhoorn kwijtgescholden zou willen krijgen.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Belgiƫ en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italiƫ lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
9 uur geleden