Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'HEMA voldoet deze maand aan renteverplichtingen'

'HEMA voldoet deze maand aan renteverplichtingen'

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Winkelketen HEMA blijft voorlopig aan zijn renteverplichtingen voldoen ondanks de coronacrisis. Volgens een woordvoerster betaalt HEMA deze maand volgens afspraak 10 miljoen euro aan rente.

De deadline voor de rentebetaling is 20 april. HEMA, dat veel van zijn winkels heeft gesloten in verband met de corona-uitbraak, liet weten aan die deadline te zullen voldoen in antwoord op vragen van persbureau Bloomberg over eventuele herstructurering van schulden. Daarop werd vorige maand gezinspeeld door kredietbeoordelaar Moody's.

De winkelketen heeft in totaal zo'n 800 miljoen euro aan schulden en heeft het door de virusuitbraak erg moeilijk. Analisten van CreditSights schreven vorige week dat de liquiditeitspositie van HEMA "precair" is. Ramphastos, de investeringsmaatschappij van HEMA-eigenaar Marcel Boekhoorn, vroeg schuldeisers onlangs ook al om coulance. De investeerder bood schuldeisers aan om meer geld in HEMA te steken als zij genoegen zouden nemen met minder geld terug. Onduidelijk is hoeveel schulden de investeringsmaatschappij van Boekhoorn kwijtgescholden zou willen krijgen.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag rond de slotstanden van dinsdag gesloten. Beleggers werden niet verrast door het rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente zoals verwacht ongemoeid liet. Daarnaast kwam er van president Donald Trump geen duidelijkheid over mogelijke Amerikaanse hulp aan Israël bij het aanvallen van Iran. Daardoor ontbrak het beleggers aan richtinggevend nieuws.

38 minuten geleden
Bloomberg: Microsoft wil duizenden banen schrappen

REDMOND (ANP) - Microsoft is van plan duizenden banen te schrappen, vooral bij verkoopafdelingen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse softwareconcern zou zijn personeelsbestand willen inkrimpen nu het steeds meer geld uitgeeft aan verdere vooruitgang met kunstmatige intelligentie (AI). Aan beleggers zou de onderneming zich namelijk verplicht voelen de kosten op andere vlakken dan AI in toom te houden.

52 minuten geleden
TenneT neemt na zestien jaar belangrijke verbinding in gebruik

ARNHEM (ANP) - TenneT heeft woensdag de nieuwe bovengrondse hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland in Zeeland in gebruik genomen. Het project rond deze 48 kilometer lange verbinding heeft uiteindelijk zestien jaar geduurd. Bij de officiële opening werd opgemerkt dat dit wel erg lang was. "Het kan en moet sneller", stelde demissionair minister Sophie Hermans (VVD, Klimaat, Groene Groei, Infrastructuur en Waterstaat) volgens de netbeheerder.

1 uur geleden
Federal Reserve laat rente weer ongemoeid ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve laat de rente in de Verenigde Staten voor het vierde rentebesluit op rij onveranderd. Daarmee wordt opnieuw duidelijk dat de koepel van centrale banken zich niet van de wijs laat brengen door de herhaaldelijke oproepen van president Donald Trump om de rente te verlagen.

2 uur geleden
Woonbond waarschuwt voor onrechtmatig hoge huurverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond waarschuwt huurders dat sommige huisbazen onrechtmatig hoge huurverhogingen proberen door te voeren. Daarover heeft de belangenorganisatie meldingen gekregen.

3 uur geleden
Reuters: Brusselse zorgen over marktmacht chocoladefabrikant Mars

BRUSSEL (ANP) - Brussel is bezorgd over het grote marktaandeel van chocoladefabrikant Mars in sommige productcategorieën in bepaalde Europese landen. Daarom wil de Europese Commissie de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door Mars aan een uitgebreid mededingingsonderzoek onderwerpen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Triodos Bank bij beursdebuut grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. De bank debuteerde op het Damrak en de waarde van de betreffende certificaten van aandelen ging direct hard omhoog. Bij het slot van de handel waren de stukken ruim 21 procent meer waard.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!