HEMA voelt crisis en schort bestellingen op
AMSTERDAM (ANP) - Leveranciers van HEMA hoeven de komende tijd geen spullen aan de winkelketen te leveren. Het bedrijf heeft alle bestellingen die het tot half april heeft gedaan opgeschort. Reden is dat de distributiecentra van HEMA vol liggen. Ook wordt aan de kostenkant gekeken hoe stappen kunnen worden gezet, omdat HEMA door de sluiting van de winkels wekelijks 10 miljoen euro verliest.
Een woordvoerder van HEMA bevestigde eerdere berichtgeving over de kwestie door Trouw. HEMA maakte de wijzigingen in een brief aan de leveranciers bekend. Het gaat volgens HEMA vooral om producten die met zeecontainers uit Azië worden verscheept.
Voorlopig hoeven leveranciers ook geen nieuwe bestellingen te verwachten. Daarnaast wordt de betalingstermijn voor alles wat al geleverd is met dertig dagen verlengd.
Door de winkelsluiting is HEMA qua omzet volledig afhankelijk van de onlineverkopen. Sinds de winkelsluiting is hier sprake van een verkoopstijging met 300 procent. Toch is dat niet voldoende om het verlies van de omzet uit de winkels te compenseren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
11 uur geleden