Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HEMA trekt meer klanten en vergroot winst door nieuwe strategie

HEMA trekt meer klanten en vergroot winst door nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP) - De twee jaar geleden ingevoerde nieuwe strategie werpt zijn vruchten af bij de HEMA. De winkelketen zegt zich meer te richten op de kwaliteit van producten. Het afgelopen boekjaar is het aantal klanten met bijna 35 procent gestegen. "Klanten komen weer meer en vaker bij ons", benadrukt topvrouw Saskia Egas Reparaz. Ook kochten die klanten het voorbije jaar voor fors meer geld producten.

De omzet van de HEMA nam van februari vorig jaar tot en met afgelopen januari met een vijfde toe, tot bijna 2 miljard euro. Volgens de keten is die sterke groei deels te verklaren doordat de eigen horeca een jaar eerder nog deels gesloten was vanwege de coronabeperkingen. Ook werd de omzet vooruitgeholpen door prijsverhogingen die HEMA heeft doorgevoerd.

De winst voor belastingen steeg naar 31,6 miljoen euro, nadat een jaar eerder voor het eerst in lange tijd weer winst werd geboekt. "De positieve reactie van klanten op onze koers om HEMA weer echt HEMA te maken geeft ons het vertrouwen dat we onze positie en resultaten in de komende jaren blijven versterken", licht Egas Reparaz toe.

Omstandigheden detailhandel

Ze wijst erop dat er afgelopen jaar wel sprake was van "lastige omstandigheden in de detailhandel". Daarmee doelt ze op het gedaalde consumentenvertrouwen en hogere kosten voor bijvoorbeeld energie en grondstoffen.

De HEMA investeert de winst naar eigen zeggen volledig in de ontwikkeling van producten, winkels en medewerkers. Het grootste deel van de medewerkers ontvangt dit jaar bijvoorbeeld circa 15 procent loonsverhoging. De winkelketen heeft de afgelopen maanden ook een nieuwe inrichting in vier winkels uitgeprobeerd. "De resultaten van deze vier winkels zijn uitstekend", meent de keten. "Daarom gaat HEMA nog voor de zomer de test uitbreiden en meer winkels compleet vernieuwen."

La Place-restaurants

In twee HEMA's, die in Hilversum en Alkmaar, is nog niet zo lang geleden bij wijze van proef ook een La Place-restaurant geopend. Mogelijk worden er later nog meer La Place-restaurants in filialen van de keten gevestigd. De HEMA wil graag uitzoeken of zo'n La Place-restaurant een succes is of dat de keten het beter bij de vertrouwde eigen restaurants kan houden.

De HEMA maakte ook bekend in 2030 75 procent minder CO2 te willen uitstoten met zijn eigen operatie dan in 2019. In 2050 wil de keten, met 733 winkels en ruim 17.000 medewerkers, klimaatneutraal zijn.

Meer uit Financieel

Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

1 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

2 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

2 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

4 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

5 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

6 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

8 uur geleden