HEMA past werk distributiecentrum aan na hack bij softwarebedrijf
UTRECHT (ANP) - HEMA moet de werkwijze in zijn distributiecentrum in Utrecht aanpassen door een hack bij softwareleverancier Blue Yonder. Werknemers moeten daardoor werken met een ander systeem en extra handelingen verrichten. Ook andere grote bedrijven moeten anders te werk gaan door de hack.
Dankzij het backupsysteem heeft HEMA weinig last van de hack, zegt een woordvoerster na berichtgeving in De Telegraaf. "Het kost wel meer inzet van onze mensen, maar we kunnen het prima organiseren", stelt ze. Volgens haar kunnen producten wel worden geleverd aan winkels en consumenten die online iets hebben besteld en zijn er ook geen vertraagde leveringen.
Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldt op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zegt samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.
Gijzelsoftware
Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen daarbij losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.
Starbucks gebruikt software van Blue Yonder om roosters te maken en gewerkte uren bij te houden. Door de ransomwareaanval moeten werknemers van de koffieketen dit nu handmatig doen met bijvoorbeeld pen en papier, melden internationale media.
DHL
DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar volgens een woordvoerder ondervindt de pakketbezorger geen hinder. Voor de distributie van pakketten wordt bovendien geen gebruikgemaakt van de software van de leverancier, aldus de zegsman.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
51 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
4 uur geleden