HEMA past werk distributiecentrum aan na hack bij softwarebedrijf
UTRECHT (ANP) - HEMA moet de werkwijze in zijn distributiecentrum in Utrecht aanpassen door een hack bij softwareleverancier Blue Yonder. Werknemers moeten daardoor werken met een ander systeem en extra handelingen verrichten. Ook andere grote bedrijven moeten anders te werk gaan door de hack.
Dankzij het backupsysteem heeft HEMA weinig last van de hack, zegt een woordvoerster na berichtgeving in De Telegraaf. "Het kost wel meer inzet van onze mensen, maar we kunnen het prima organiseren", stelt ze. Volgens haar kunnen producten wel worden geleverd aan winkels en consumenten die online iets hebben besteld en zijn er ook geen vertraagde leveringen.
Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldt op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zegt samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.
Gijzelsoftware
Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen daarbij losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.
Starbucks gebruikt software van Blue Yonder om roosters te maken en gewerkte uren bij te houden. Door de ransomwareaanval moeten werknemers van de koffieketen dit nu handmatig doen met bijvoorbeeld pen en papier, melden internationale media.
DHL
DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar volgens een woordvoerder ondervindt de pakketbezorger geen hinder. Voor de distributie van pakketten wordt bovendien geen gebruikgemaakt van de software van de leverancier, aldus de zegsman.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
5 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
8 uur geleden