HEMA past werk distributiecentrum aan na hack bij softwarebedrijf
UTRECHT (ANP) - HEMA moet de werkwijze in zijn distributiecentrum in Utrecht aanpassen door een hack bij softwareleverancier Blue Yonder. Werknemers moeten daardoor werken met een ander systeem en extra handelingen verrichten. Ook andere grote bedrijven moeten anders te werk gaan door de hack.
Dankzij het backupsysteem heeft HEMA weinig last van de hack, zegt een woordvoerster na berichtgeving in De Telegraaf. "Het kost wel meer inzet van onze mensen, maar we kunnen het prima organiseren", stelt ze. Volgens haar kunnen producten wel worden geleverd aan winkels en consumenten die online iets hebben besteld en zijn er ook geen vertraagde leveringen.
Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldt op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zegt samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.
Gijzelsoftware
Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen daarbij losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.
Starbucks gebruikt software van Blue Yonder om roosters te maken en gewerkte uren bij te houden. Door de ransomwareaanval moeten werknemers van de koffieketen dit nu handmatig doen met bijvoorbeeld pen en papier, melden internationale media.
DHL
DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar volgens een woordvoerder ondervindt de pakketbezorger geen hinder. Voor de distributie van pakketten wordt bovendien geen gebruikgemaakt van de software van de leverancier, aldus de zegsman.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
1 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
3 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
7 uur geleden