HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd
AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
Dit laten beide aandeelhouders weten in een gezamenlijke persverklaring. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, melden ze niet. De overname moet nog wel worden goedgekeurd door toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) en is ook afhankelijk van het advies van de ondernemingsraad van HEMA.
Jumbo en HEMA blijven los van elkaar bestaan en kunnen elkaar volgens de verklaring versterken dankzij deze stap. "Daarbij stelt het HEMA in staat ook de komende jaren verder te kunnen investeren in het merk en de klantervaring om de ingeslagen weg van groei en aantrekkingskracht door te ontwikkelen", aldus de aandeelhouders.
'Een belangrijke mijlpaal'
Mississippi Ventures nam in 2021 een belang van 50 procent in HEMA. De afgelopen jaren is de winkelketen volgens Mississippi Ventures en Parcom gegroeid in omzet, volume, winst en klanttevredenheid.
Topvrouw Saskia Egas Reparaz van HEMA noemt de overname "een belangrijke mijlpaal". "Jumbo en HEMA zijn twee merken die een rol spelen in het alledaagse leven van klanten. We hebben de afgelopen jaren gemerkt hoe waardevol dat is. Wij kijken uit naar deze volgende fase van onze samenwerking."
HEMA blijft volgens haar investeren in aantrekkelijke winkels, medewerkers en het assortiment. De ruim 17.000 werknemers behouden met deze stap hun baan. Zij werden dinsdagochtend op de hoogte gebracht van de overname.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
36 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
1 uur geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
2 uur geleden