HEMA juicht winkelen op afspraak toe
AMSTERDAM (ANP) - Winkelen op afspraak is een flinke verbetering ten opzichte van online bestellen en afhalen, vindt HEMA. De warenhuisketen juicht de gedeeltelijke heropening dan ook toe en werkt er hard aan om dat mogelijk te maken. "Echt in de winkel zijn, is toch prettiger."
Volgens HEMA betekent winkelen op afspraak niet dat er slechts één klant per keer in de winkel mag zijn. "Wij begrijpen dat je een tijdslot moet boeken en dat er dan één klant per 20 vierkante meter in de winkel mag zijn", aldus een woordvoerster. "Dat is de helft van het aantal mensen dat voor de lockdown in de winkel mocht zijn."
De warenhuisketen hoopt het nu makkelijker te maken voor klanten die in de winkel bedenken nog iets anders nodig te hebben, of ook ergens anders naar willen kijken. "Dat kan nu maar beperkt. Online winkelen is toch veel gerichter."
Hoe HEMA het maken van afspraken precies vorm gaat geven, weet de zegsvrouw nog niet. "Onze IT'ers buigen zich daar nu over. We hebben nog een week om dingen te regelen."
Overigens komt de rookworst van HEMA volgende week sowieso weer beschikbaar. Die verkocht de warenhuisketen niet via zijn webwinkel en was dus ook niet via 'click and collect' te bestellen. Daar werd bij verschillende winkels van de keten veel naar gevraagd. "Volgende week kan dat wel, maar als de winkels open gaan zullen we ook zorgen dat er genoeg rookworsten beschikbaar zijn."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
4 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
40 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).
12 uur geleden