HEMA haalt babymagazine weg om tekst 'van speen tot seksspeeltje'
AMSTERDAM (ANP) - HEMA haalt zijn babymagazine uit de winkels, nadat ophef is ontstaan over de tekst op de voorpagina. Op het blad staat 'alles voor jou en je baby', met daaronder 'van speen tot seksspeeltje'. Daarop kreeg de winkelketen op sociale media veel verontwaardigde reacties van mensen die de tekst ongepast vinden. HEMA spreekt van een "onhandige formulering".
"Is dit nu normaal #HEMA. Dit gaat toch te ver?", reageert iemand op X. "Ze zijn bij de HEMA echt helemaal van de pot gepleurd. Doodziek die nieuwe reclames van de @HEMA. Maar deze spant toch echt de kroon. Hoe kom je tot zo'n zieke combinatie op je folder", schrijft een ander.
Een woordvoerster van HEMA legt uit dat het nooit de bedoeling was om een directe link te leggen tussen baby's en seksspeeltjes. "HEMA heeft een babymagazine uitgebracht met als thema 'Alles voor jou en je baby'. Dat zijn voor baby's bijvoorbeeld de fopspenen en meegroeirompers. En voor ouders alles wat hoort bij persoonlijke verzorging zoals de gezichtsmaskers én de seksspeeltjes. Op de cover wordt hier ook naar verwezen." Het bedrijf wilde ouders naar eigen zeggen juist een steuntje in de rug geven door ze eraan te helpen herinneren ook aan zichzelf te denken.
"Door een onhandige formulering hebben we hier de plank volledig misgeslagen", zegt HEMA. Daarom is het blad uit de winkels gehaald en is de voorpagina op de website van HEMA ook niet meer te zien. Het magazine is wel al bij mensen thuis beland, zegt een woordvoerster. "We bieden onze oprechte excuses aan."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden