Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HEMA betaalt minder huur om coronavirus

HEMA betaalt minder huur om coronavirus

AMSTERDAM (ANP) - HEMA wil verhuurders van zijn winkelpanden in april en mei de helft minder huur betalen. Met die maatregel hoopt de winkelketen de daling van inkomsten door het nieuwe coronavirus op te vangen.

De huurkorting is een van de tijdelijke maatregelen waarmee HEMA "de bedrijfsvoering op de lange termijn" wil veiligstellen, stelt het bedrijf. Het Financieele Dagblad meldde eerder dat topman Tjeerd Jegen in een brief aan vastgoedeigenaren waarschuwde dat het voortbestaan van HEMA in gevaar komt bij aanhoudende omzetverliezen.

Een woordvoerder van HEMA bevestigt die zinsnede in de brief. Ze stipt daarbij aan dat voor vrijwel alle winkelketens geldt dat ze in de financiële problemen komen als ze geen maatregelen zouden nemen. "Als je niets doet, heeft dat heel nare consequenties."

Halveren

Uit onderhandelingen met vastgoedverhuurders moet nog blijken voor hoeveel winkelpanden HEMA de huur kan halveren. De winkelketen laat weten dat die gesprekken "er positief uitzien".

Ook bepaalde betalingen aan het personeel worden opgeschort. Vakbond CNV laat weten dat HEMA beoordelingsgesprekken met werknemers, en de daarmee gepaarde loonsverhoging bij een goed oordeel, heeft verschoven tot na de zomer.

Omzetdaling

HEMA heeft te maken met een aanzienlijke daling van de omzet. Winkels in België en Frankrijk zijn op last van de overheid gesloten om besmettingen met het coronavirus tegen te gaan. Ook in de Nederlandse winkels, die gewoon open blijven, is het minder druk. Online doet HEMA nog wel goede zaken.

De financiële situatie van HEMA noopte ratingbureau Moody's onlangs tot een negatiever oordeel over de winkelketen. Het toch al lage kredietoordeel van Caa1, dat wijst op een zwakke positie van leners, werd vorige week verlaagd naar Caa3. Dat betekent dat volgens Moody’s de kans groter is geworden dat HEMA, met een schuldenlast van 750 miljoen euro, zijn leningen niet kan terugbetalen.

Meer uit Financieel

Oprichter Ben & Jerry's niet blij met nieuwe directeuren ijsmerk

BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.

1 uur geleden
MSC vaart niet naar Russische havenstad aan Zwarte Zee

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Samsung moet Swatch miljoenen betalen om kopieën smartwatch-apps

DAEGU (ANP/BLOOMBERG) - Samsung moet miljoenen dollars betalen aan horlogemaker Swatch om namaakversies van Swatch-merken zoals Omega, Longines en Breguet in zijn smartwatches. Het Zuid-Koreaanse bedrijf deed volgens een Britse rechter onvoldoende om te voorkomen dat er apps beschikbaar waren die het uiterlijk van Swatch-horloges nabootsten voor digitale wijzerplaten op slimme horloges.

2 uur geleden
Chipbedrijven dalen op vlakke AEX in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag vrijwel vlak de handel uitgegaan. Bij de hoofdfondsen behoorden de chipbedrijven tot de grote verliezers. Beleggers zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia die later op de dag verschijnen.

3 uur geleden
Meta schikt Amerikaanse verslavingszaak voor 18 miljard dollar

OAKLAND (ANP) - Meta treft een schikking die kan oplopen tot 18 miljard dollar met Amerikaanse staten die het socialemediabedrijf hadden aangeklaagd voor de vermeende verslavende werking van Instagram en Facebook op jongeren. Dat maakten openbaar aanklagers en het bedrijf bekend. Meta belooft ook aanpassingen aan zijn socialemediaplatforms, waaronder verplichte nachtelijke pauzes, tijdslimieten en het verbergen van aantallen 'likes' bij minderjarige gebruikers.

5 uur geleden
Wall Street opent lager, Nvidia daalt in aanloop naar cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine minnen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van AI-chipconcern Nvidia die na het slot van de handel worden gepubliceerd. Daarnaast ging de aandacht uit naar een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie.

5 uur geleden
Ook Corendon en Transavia hekelen hoge Nederlandse vliegtaks

AMSTERDAM (ANP) - Ook Corendon en Transavia maken zich grote zorgen over de forse verhoging van de Nederlandse vliegbelasting. "Die ligt straks veel hoger dan in de landen om ons heen. Dat verschil is niet meer uit te leggen. De overheid behandelt de Nederlandse reiziger steeds meer als melkkoe", zegt een woordvoerster van Corendon.

5 uur geleden