HEMA betaalt minder huur om coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - HEMA wil verhuurders van zijn winkelpanden in april en mei de helft minder huur betalen. Met die maatregel hoopt de winkelketen de daling van inkomsten door het nieuwe coronavirus op te vangen.
De huurkorting is een van de tijdelijke maatregelen waarmee HEMA "de bedrijfsvoering op de lange termijn" wil veiligstellen, stelt het bedrijf. Het Financieele Dagblad meldde eerder dat topman Tjeerd Jegen in een brief aan vastgoedeigenaren waarschuwde dat het voortbestaan van HEMA in gevaar komt bij aanhoudende omzetverliezen.
Een woordvoerder van HEMA bevestigt die zinsnede in de brief. Ze stipt daarbij aan dat voor vrijwel alle winkelketens geldt dat ze in de financiële problemen komen als ze geen maatregelen zouden nemen. "Als je niets doet, heeft dat heel nare consequenties."
Halveren
Uit onderhandelingen met vastgoedverhuurders moet nog blijken voor hoeveel winkelpanden HEMA de huur kan halveren. De winkelketen laat weten dat die gesprekken "er positief uitzien".
Ook bepaalde betalingen aan het personeel worden opgeschort. Vakbond CNV laat weten dat HEMA beoordelingsgesprekken met werknemers, en de daarmee gepaarde loonsverhoging bij een goed oordeel, heeft verschoven tot na de zomer.
Omzetdaling
HEMA heeft te maken met een aanzienlijke daling van de omzet. Winkels in België en Frankrijk zijn op last van de overheid gesloten om besmettingen met het coronavirus tegen te gaan. Ook in de Nederlandse winkels, die gewoon open blijven, is het minder druk. Online doet HEMA nog wel goede zaken.
De financiële situatie van HEMA noopte ratingbureau Moody's onlangs tot een negatiever oordeel over de winkelketen. Het toch al lage kredietoordeel van Caa1, dat wijst op een zwakke positie van leners, werd vorige week verlaagd naar Caa3. Dat betekent dat volgens Moody’s de kans groter is geworden dat HEMA, met een schuldenlast van 750 miljoen euro, zijn leningen niet kan terugbetalen.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse topman Anko van der Werff van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS gaat leidinggeven aan Air Canada. Van der Werff was zo'n vijf jaar lang topman van SAS en treedt begin volgend jaar aan bij zijn nieuwe werkgever.
5 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met de handelsdeal met Mexico. De in mei voorgestelde handelsdeal kreeg 474 stemmen voor en 131 tegen tijdens de stemming in Straatsburg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) aanvragen ingediend.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een poging van Apple om onder strengere EU-regels voor grote techbedrijven uit te komen, is mislukt. Het Gerecht van de Europese Unie heeft de bezwaren van het Amerikaanse techconcern afgewezen en bevestigt dat Apple een zogenoemde poortwachter is voor de App Store en iOS.
2 uur geleden