Helmond Sport blijft koploper door late treffer tegen TOP Oss
HELMOND (ANP) - Helmond Sport heeft met een late treffer in de thuiswedstrijd tegen TOP Oss de koppositie behouden in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Kevin Hofland won met 1-0 en houdt daarmee de leiding voor Excelsior en FC Den Bosch, die beide ook wonnen. Helmond Sport heeft met 14 punten er 1 meer dan de twee concurrenten.
Helmond Sport was als enige ploeg in de eerste divisie nog ongeslagen en bleef dat. De ploeg van Hofland kwam maar niet tot scoren in eigen huis, totdat de verdediging van TOP Oss in blessuretijd de bal na een lange voorzet twee keer liet stuiteren in het strafschopgebied. Dario Sits reageerde goed en schoot binnen.
Excelsior besliste het duel met VVV-Venlo in eigen huis al in de beginfase en won met 4-0. Jacky Donkor opende de score en door twee treffers van Richie Omorowa waarvan de laatste uit een strafschop stond het na 22 minuten 3-0. José de Almeida Reis maakte in de slotfase de vierde treffer.
FC Den Bosch
FC Den Bosch won met 3-0 bij Jong FC Utrecht. De Brabanders kwamen op voorsprong in Utrecht door een treffer van Danzell Gravenberch en een eigen doelpunt van Wessel Kooy. In de tweede helft maakte Byron Burgering het derde doelpunt.
Cambuur slaagde er ook niet in de derde thuiswedstrijd in het nieuwe Kooi Stadion in Leeuwarden te winnen. De ploeg van coach Henk de Jong bleef tegen Roda JC steken op 0-0. Mark Diemers zag zijn strafschop in de 3e minuut gestopt worden door Roda-doelman Justin Treichel. Bij de Limburgers kreeg Patriot Sejdiu in de extra tijd nog rood na zijn tweede gele kaart.
Het ADO Den Haag van coach Darije Kalezic speelde met 2-2 gelijk bij Jong PSV van trainer Alfons Groenendijk. Beide trainers waren in het verleden werkzaam voor de tegenstander. Na de openingstreffer van Emir Bars voor de Eindhovenaren in de eerste helft, kwam ADO na de rust op voorsprong door doelpunten van Finn de Bruin en Daryl van Mieghem. Sven van der Plas bezorgde Jong PSV met zijn treffer in de slotfase alsnog een punt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
12 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
15 uur geleden