HelloFresh ziet aantal klanten en bestellingen dalen
BERLIJN (ANP) - De bezorger van maaltijdboxen HelloFresh heeft het aantal klanten en bestellingen in het tweede kwartaal van dit jaar zien afnemen. De winst van het concern ging wel omhoog, met bijna een derde.
Het aantal actieve klanten daalde wereldwijd met bijna 9 procent tot 7,3 miljoen. HelloFresh heeft net als andere maaltijdbezorgers last van zwakke consumentenbestedingen als gevolg van de hoge inflatie. Klanten plaatsten in totaal 30 miljoen bestellingen bij de van oorsprong Duitse onderneming, 7 procent minder dan een jaar eerder.
De opbrengsten van het bedrijf kwamen uit op 1,9 miljard euro, 2 procent minder vergeleken met het tweede kwartaal van vorig jaar. De operationele winst ging omhoog met bijna 32 procent tot een recordbedrag van 191,9 miljoen euro. Die winstsprong schrijft HelloFresh toe aan "efficiëntie bij zowel inkoop als distributie". Volgens topman Dominik Richter blijft winstgroei ook voor 2024 "topprioriteit".
Minder klandizie
Maaltijdbezorgers profiteerden vorig jaar nog van de nasleep van de coronacrisis, waarin ze de wind mee hadden doordat mensen veelal thuis zaten vanwege lockdowns. Ook gingen sommigen niet naar de winkel uit angst voor corona, waardoor zij voor maaltijden hun toevlucht zochten in de thuislevering van HelloFresh-boxen. Inmiddels is dat effect verdwenen, waardoor bezorgers nu minder klandizie hebben.
Het beursgenoteerde HelloFresh is actief in onder andere Duitsland, Nederland, Spanje, Australië, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De VS is de belangrijkste markt van het concern, met 4,1 miljoen klanten. Daar daalde het klantenbestand wel het hardst in het afgelopen kwartaal, met bijna 10 procent.
Deliveroo
Ook de Britse maaltijdbezorger Deliveroo ziet het aantal bestellingen teruglopen. In de eerste helft van dit ging het om een afname van 6 procent tot 145,2 miljoen, maakte het bedrijf donderdag bekend. De operationele winst herstelde wel tot 39,4 miljoen pond (34 miljoen euro). In de eerste jaarhelft van vorig jaar leed de onderneming nog een verlies van bijna 52 miljoen pond. Ook verhoogde Deliveroo zijn winstverwachting voor de rest van het jaar.
Eerder dit jaar schrapte het concern 9 procent van zijn personeelsbestand en zei dat het zich moest concentreren op winst in een "moeilijke consumentenomgeving". Deliveroo heeft zich teruggetrokken uit Nederland wegens de felle concurrentie in ons land.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
7 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich heeft de omzet het afgelopen jaar op peil gehouden en verwacht de komende jaren harder te groeien. Het Nederlands-Zwitserse concern verkocht de afgelopen jaren veel bedrijfsonderdelen om zich volop te richten op grondstoffen die terechtkomen in consumentenproducten zoals make-up, parfum en voedingssupplementen. De eerder deze week aangekondigde deal om de diervoedingstak te verkopen was het sluitstuk van die koerswijziging, meldt topman Dimitri de Vreeze.
1 uur geleden