HelloFresh populair door maatregelen coronavirus
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbezorger HelloFresh doet goede zaken omdat veel mensen zo min mogelijk naar de winkel willen vanwege het coronavirus. Het Duitse bedrijf zag vanaf half maart het aantal klanten snel toenemen. Het bedrijf verwacht daarom een omzet en winst in het eerste kwartaal die aanzienlijk hoger uitkomen dan analisten tot nu toe verwachtten.
HelloFresh voorziet in het eerste kwartaal een omzet van minimaal 685 miljoen euro en maximaal 710 miljoen euro. Vorig jaar haalde het bedrijf nog een omzet van 420 miljoen euro in de eerste drie maanden van het jaar. HelloFresh verwacht een aangepast bedrijfsresultaat (ebitda) van tussen de 55 miljoen en 75 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog een verlies van ruim 26 miljoen euro.
Wel waarschuwt HelloFresh dat het de gevolgen van het coronavirus op de langere termijn nog moeilijk in kan schatten. Daarom tornt het bedrijf niet aan zijn eerder uitgesproken verwachtingen voor heel 2020.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
20 uur geleden