
HelloFresh: omzet en winst hoger dan verwacht
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbezorger HelloFresh heeft het in het eerste kwartaal veel beter gedaan dan vorig jaar. De omzet en winst liggen bovendien "aanzienlijk hoger" dan de gemiddelde verwachtingen van analisten, zo maakte het Duitse bedrijf bekend op basis van voorlopige cijfers. HelloFresh profiteert al de hele coronacrisis van het feit dat mensen thuis zitten vanwege lockdowns of niet naar de winkel willen uit angst voor corona.
De omzet komt uit op ruim 1,4 miljard euro, waar de markt rekening hield met een kleine 1,2 miljard euro. De bedrijfswinst komt uit tussen de 155 miljoen en 165 miljoen euro, waar analisten in doorsnee rekenden op bijna 129 miljoen euro.
Het bedrijf denkt dat de stijgende lijn aanhoudt, want het verhoogde zijn eigen verwachtingen voor heel 2021. HelloFresh rekent nu op een omzetgroei van 35 procent tot 45 procent, ruim boven de maximaal 25 procent die het eerder voorspelde.
Begin volgende maand komt HelloFresh met definitieve cijfers over de eerste drie maanden van het jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag optimistisch van start gegaan aan een nieuwe drukke week met bedrijfsresultaten. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft na een jarenlange strijd met milieuorganisaties toestemming gekregen om naar olie te boren in de buurt van de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. Volgens Petrobras beginnen de boringen onmiddellijk en zullen ze voorlopig ongeveer vijf maanden duren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een deal gesloten met de Australische premier Anthony Albanese om de toegang tot zeldzame aardmetalen veilig te stellen. Daarmee wil Trump minder afhankelijk worden van China. Volgens Albanese heeft de overeenkomst een waarde van 8,5 miljard dollar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".
12 uur geleden