HelloFresh: omzet en winst hoger dan verwacht
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbezorger HelloFresh heeft het in het eerste kwartaal veel beter gedaan dan vorig jaar. De omzet en winst liggen bovendien "aanzienlijk hoger" dan de gemiddelde verwachtingen van analisten, zo maakte het Duitse bedrijf bekend op basis van voorlopige cijfers. HelloFresh profiteert al de hele coronacrisis van het feit dat mensen thuis zitten vanwege lockdowns of niet naar de winkel willen uit angst voor corona.
De omzet komt uit op ruim 1,4 miljard euro, waar de markt rekening hield met een kleine 1,2 miljard euro. De bedrijfswinst komt uit tussen de 155 miljoen en 165 miljoen euro, waar analisten in doorsnee rekenden op bijna 129 miljoen euro.
Het bedrijf denkt dat de stijgende lijn aanhoudt, want het verhoogde zijn eigen verwachtingen voor heel 2021. HelloFresh rekent nu op een omzetgroei van 35 procent tot 45 procent, ruim boven de maximaal 25 procent die het eerder voorspelde.
Begin volgende maand komt HelloFresh met definitieve cijfers over de eerste drie maanden van het jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
8 uur geleden