HelloFresh groeit flink in 2021 en sluit af met recordkwartaal
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbedrijf HelloFresh is vorig jaar flink gegroeid. De van oorsprong Duitse onderneming leverde in totaal bijna een miljard maaltijden af in zeventien landen. Met name in de laatste maanden van 2021 was sprake van topdrukte en in dat kwartaal boekte HelloFresh een recordomzet. Restaurants in verschillende landen waren toen gesloten vanwege lockdownmaatregelen om coronabesmettingen te voorkomen.
In het laatste kwartaal van 2021 boekte het bedrijf een omzet van bijna 1,6 miljard euro en dat is 43 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het klantenbestand groeide naar 7,2 miljoen. HelloFresh, dat ook in Nederland maaltijdboxen bezorgt, heeft geen cijfers bekendgemaakt van Nederland afzonderlijk.
De omzet voor het hele jaar nam met bijna 60 procent toe tot 6 miljard euro. HelloFresh bezorgde in 2021 voor het eerst maaltijden in Noorwegen, Italië en Japan. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 4 procent naar 528 miljoen euro. Waar in 2020 wereldwijd meer dan 600 miljoen maaltijden werden bezorgd, waren dat er vorig jaar 964 miljoen.
HelloFresh verwacht dit jaar verder te kunnen groeien. Daarbij houdt het bedrijf rekening met een omzetgroei van 20 tot 26 procent. De onderneming wil dat bereiken door onder meer uit te breiden naar nieuwe regio's.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
8 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
12 uur geleden