HelloFresh bleef sterk groeien in eerste kwartaal
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbedrijf HelloFresh is in de eerste drie maanden van het jaar opnieuw flink gegroeid. De van oorsprong Duitse onderneming, die ook in Nederland maaltijdboxen bezorgt, kreeg er meer klanten bij en leverde meer bestellingen af ondanks dat in veel landen de coronamaatregelen in het eerste kwartaal werden versoepeld en veel restaurants hun deuren weer openden.
In het eerste kwartaal van 2022 kreeg HelloFresh er 1,2 miljoen actieve klanten bij, waardoor het aantal klanten is gestegen tot 8,5 miljoen. Dat is een groei van 17 procent tegenover dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal orders steeg met 18 procent tot bijna 35 miljoen. De waarde van de gemiddelde bestelling steeg met bijna 12 procent tot meer dan 55 euro ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar.
De kwartaalomzet van het hele bedrijf nam met bijna 33 procent toe tot een recordniveau van ruim 1,9 miljard euro. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 37 procent tot 1,1 miljard euro. Voor Nederland werden geen afzonderlijke omzetcijfers bekendgemaakt.
De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde daarentegen met bijna 38 procent naar 99 miljoen euro. Dat was vooral het gevolg van de prijsinflatie voor ingrediƫnten, de verdere snelle uitbreiding van de productiecapaciteit, de bijbehorende lancering- en uitbreidingskosten en de opstart van nieuwe activiteiten en regio's.
HelloFresh handhaafde zijn verwachtingen voor dit jaar. Daarbij houdt het bedrijf rekening met een omzetgroei van 20 tot 26 procent. De onderneming wil dat bereiken door onder meer uit te breiden naar nieuwe regio's.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.
2 uur geledenEDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
15 uur geleden