HelloFresh bleef sterk groeien in eerste kwartaal
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbedrijf HelloFresh is in de eerste drie maanden van het jaar opnieuw flink gegroeid. De van oorsprong Duitse onderneming, die ook in Nederland maaltijdboxen bezorgt, kreeg er meer klanten bij en leverde meer bestellingen af ondanks dat in veel landen de coronamaatregelen in het eerste kwartaal werden versoepeld en veel restaurants hun deuren weer openden.
In het eerste kwartaal van 2022 kreeg HelloFresh er 1,2 miljoen actieve klanten bij, waardoor het aantal klanten is gestegen tot 8,5 miljoen. Dat is een groei van 17 procent tegenover dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal orders steeg met 18 procent tot bijna 35 miljoen. De waarde van de gemiddelde bestelling steeg met bijna 12 procent tot meer dan 55 euro ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar.
De kwartaalomzet van het hele bedrijf nam met bijna 33 procent toe tot een recordniveau van ruim 1,9 miljard euro. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 37 procent tot 1,1 miljard euro. Voor Nederland werden geen afzonderlijke omzetcijfers bekendgemaakt.
De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde daarentegen met bijna 38 procent naar 99 miljoen euro. Dat was vooral het gevolg van de prijsinflatie voor ingrediënten, de verdere snelle uitbreiding van de productiecapaciteit, de bijbehorende lancering- en uitbreidingskosten en de opstart van nieuwe activiteiten en regio's.
HelloFresh handhaafde zijn verwachtingen voor dit jaar. Daarbij houdt het bedrijf rekening met een omzetgroei van 20 tot 26 procent. De onderneming wil dat bereiken door onder meer uit te breiden naar nieuwe regio's.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse warenhuis BHV Marais beëindigt de samenwerking met de Chinese webwinkel Shein. De nieuwe eigenaren van het warenhuis vertellen aan persbureau AFP dat Shein de winkel in hartje Parijs "idealiter" nog voor Kerstmis moet sluiten.
22 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 800 miljoen dollar beloofd aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Die stap volgt op een eerdere forse bezuiniging van de regering-Trump op de bijdragen aan de organisatie die voedselhulp verstrekt.
44 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - DekaMarkt heeft het afgelopen jaar verlies geleden. Dat komt volgens de supermarktketen onder meer door de verbouwing van nieuwe winkels en afschrijvingen op andere posten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.
5 uur geleden