HelloFresh bleef sterk groeien in eerste kwartaal
BERLIJN (ANP) - Maaltijdboxenbedrijf HelloFresh is in de eerste drie maanden van het jaar opnieuw flink gegroeid. De van oorsprong Duitse onderneming, die ook in Nederland maaltijdboxen bezorgt, kreeg er meer klanten bij en leverde meer bestellingen af ondanks dat in veel landen de coronamaatregelen in het eerste kwartaal werden versoepeld en veel restaurants hun deuren weer openden.
In het eerste kwartaal van 2022 kreeg HelloFresh er 1,2 miljoen actieve klanten bij, waardoor het aantal klanten is gestegen tot 8,5 miljoen. Dat is een groei van 17 procent tegenover dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal orders steeg met 18 procent tot bijna 35 miljoen. De waarde van de gemiddelde bestelling steeg met bijna 12 procent tot meer dan 55 euro ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar.
De kwartaalomzet van het hele bedrijf nam met bijna 33 procent toe tot een recordniveau van ruim 1,9 miljard euro. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 37 procent tot 1,1 miljard euro. Voor Nederland werden geen afzonderlijke omzetcijfers bekendgemaakt.
De winst voor aftrek van onder meer belastingen daalde daarentegen met bijna 38 procent naar 99 miljoen euro. Dat was vooral het gevolg van de prijsinflatie voor ingrediënten, de verdere snelle uitbreiding van de productiecapaciteit, de bijbehorende lancering- en uitbreidingskosten en de opstart van nieuwe activiteiten en regio's.
HelloFresh handhaafde zijn verwachtingen voor dit jaar. Daarbij houdt het bedrijf rekening met een omzetgroei van 20 tot 26 procent. De onderneming wil dat bereiken door onder meer uit te breiden naar nieuwe regio's.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
18 uur geleden