Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hella Hueck nieuwe hoofdredacteur EW Magazine

Hella Hueck nieuwe hoofdredacteur EW Magazine

DIEMEN (ANP) - Journalist Hella Hueck wordt per 1 januari de hoofdredacteur van EW Magazine. Ze volgt Arendo Joustra op, die met pensioen gaat.

De 51-jarige Hueck kan bogen op een lange journalistieke carrière. Ze werkte twaalf jaar als verslaggever voor RTL Nieuws. Ook presenteerde zij het financieel-economisch nieuws op RTLZ. Als freelancer werkte ze onder meer voor omroep WNL en als commentator voor het tv-programma Buitenhof. Sinds 2018 is ze in dienst bij Het Financieele Dagblad, waar ze chef Ondernemen is.

Hueck studeerde rechten in Utrecht en behaalde haar master International and Constitutional Law in Stellenbosch (Zuid-Afrika). Ook heeft ze een master radio- en televisiejournalistiek.

Journalistiek zwaargewicht

"EW is een journalistiek instituut met een rijke historie", zegt Hueck. "Ik vind het een eer het blad te mogen gaan leiden in een tijd van digitalisering, podcasts en social media." Uitgever Pim Osterhaus van EW noemt haar een "journalistiek zwaargewicht".

EW Magazine was eerder bekend als Elseviers Weekblad, Elseviers Magazine en Elsevier. Arendo Joustra trad in 1996 als adjunct toe tot de hoofdredactie van Elsevier. In januari 2000 werd hij na het overlijden van HJ Schoo benoemd als hoofdredacteur van het weekblad. In maart maakte Joustra bekend dat hij dit jaar stopt, omdat hij dan 66 wordt.

Meer uit Binnenland

Oproep leidt tot veel nieuwe aanmeldingen burgerhulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

2 uur geleden
Verdachte (39) in Friese soevereinenzaak op vrije voeten

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.

2 uur geleden
Gratis juridische hulp levert maatschappij miljoenen op

DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.

5 uur geleden
Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

14 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

18 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

18 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

18 uur geleden