Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hella Hueck nieuwe hoofdredacteur EW Magazine

Hella Hueck nieuwe hoofdredacteur EW Magazine

DIEMEN (ANP) - Journalist Hella Hueck wordt per 1 januari de hoofdredacteur van EW Magazine. Ze volgt Arendo Joustra op, die met pensioen gaat.

De 51-jarige Hueck kan bogen op een lange journalistieke carrière. Ze werkte twaalf jaar als verslaggever voor RTL Nieuws. Ook presenteerde zij het financieel-economisch nieuws op RTLZ. Als freelancer werkte ze onder meer voor omroep WNL en als commentator voor het tv-programma Buitenhof. Sinds 2018 is ze in dienst bij Het Financieele Dagblad, waar ze chef Ondernemen is.

Hueck studeerde rechten in Utrecht en behaalde haar master International and Constitutional Law in Stellenbosch (Zuid-Afrika). Ook heeft ze een master radio- en televisiejournalistiek.

Journalistiek zwaargewicht

"EW is een journalistiek instituut met een rijke historie", zegt Hueck. "Ik vind het een eer het blad te mogen gaan leiden in een tijd van digitalisering, podcasts en social media." Uitgever Pim Osterhaus van EW noemt haar een "journalistiek zwaargewicht".

EW Magazine was eerder bekend als Elseviers Weekblad, Elseviers Magazine en Elsevier. Arendo Joustra trad in 1996 als adjunct toe tot de hoofdredactie van Elsevier. In januari 2000 werd hij na het overlijden van HJ Schoo benoemd als hoofdredacteur van het weekblad. In maart maakte Joustra bekend dat hij dit jaar stopt, omdat hij dan 66 wordt.

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

2 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

9 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

12 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

17 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

20 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

20 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

20 uur geleden