Hella Hueck nieuwe hoofdredacteur EW Magazine
DIEMEN (ANP) - Journalist Hella Hueck wordt per 1 januari de hoofdredacteur van EW Magazine. Ze volgt Arendo Joustra op, die met pensioen gaat.
De 51-jarige Hueck kan bogen op een lange journalistieke carrière. Ze werkte twaalf jaar als verslaggever voor RTL Nieuws. Ook presenteerde zij het financieel-economisch nieuws op RTLZ. Als freelancer werkte ze onder meer voor omroep WNL en als commentator voor het tv-programma Buitenhof. Sinds 2018 is ze in dienst bij Het Financieele Dagblad, waar ze chef Ondernemen is.
Hueck studeerde rechten in Utrecht en behaalde haar master International and Constitutional Law in Stellenbosch (Zuid-Afrika). Ook heeft ze een master radio- en televisiejournalistiek.
Journalistiek zwaargewicht
"EW is een journalistiek instituut met een rijke historie", zegt Hueck. "Ik vind het een eer het blad te mogen gaan leiden in een tijd van digitalisering, podcasts en social media." Uitgever Pim Osterhaus van EW noemt haar een "journalistiek zwaargewicht".
EW Magazine was eerder bekend als Elseviers Weekblad, Elseviers Magazine en Elsevier. Arendo Joustra trad in 1996 als adjunct toe tot de hoofdredactie van Elsevier. In januari 2000 werd hij na het overlijden van HJ Schoo benoemd als hoofdredacteur van het weekblad. In maart maakte Joustra bekend dat hij dit jaar stopt, omdat hij dan 66 wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
9 minuten geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
14 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.
10 uur geleden