Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikoptervluchten naar streek van Mount Everest gestopt

Helikoptervluchten naar streek van Mount Everest gestopt

KATHMANDU (ANP/AFP) - Helikoptervluchten naar de streek van de Mount Everest in Nepal zijn stilgelegd na dreigingen en protesten van bewoners. De helikopters maken het gebruik van gidsen in de streek van het Sagarmatha National Park, waar de berg ligt, vaak onnodig. De twee weken durende tocht met Nepalese gidsen door het park kan in een dag met een helikopter.

Bemiddelde bergbeklimmers en toeristen maken graag gebruik van de vluchten. Een tocht kost 1000 dollar (bijna 960 euro) en scheelt veel reistijd in de over het algemeen niet over de weg toegankelijke gebieden.

Boze streekbewoners hebben objecten op landingsbanen gezet en hebben piloten die zouden willen landen bedreigd. Ze protesteren tegen de broodroof en tegen de vermeende milieuschade die de helikopters zouden veroorzaken.

Onderhandelingen

Er zijn in de winter normaal ongeveer vijftien vluchten per dag naar Sagarmatha National Park en in het hoogseizoen van de zomer tientallen meer.

Het nationaal park heeft ook al geklaagd over de helikopters. In december dreigde het park rondvluchten te verbieden. Volgens de Nepalese autoriteiten wordt er over het conflict onderhandeld.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

13 minuten geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

55 minuten geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

56 minuten geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

2 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

7 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden