Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikoptervluchten naar streek van Mount Everest gestopt

Helikoptervluchten naar streek van Mount Everest gestopt

KATHMANDU (ANP/AFP) - Helikoptervluchten naar de streek van de Mount Everest in Nepal zijn stilgelegd na dreigingen en protesten van bewoners. De helikopters maken het gebruik van gidsen in de streek van het Sagarmatha National Park, waar de berg ligt, vaak onnodig. De twee weken durende tocht met Nepalese gidsen door het park kan in een dag met een helikopter.

Bemiddelde bergbeklimmers en toeristen maken graag gebruik van de vluchten. Een tocht kost 1000 dollar (bijna 960 euro) en scheelt veel reistijd in de over het algemeen niet over de weg toegankelijke gebieden.

Boze streekbewoners hebben objecten op landingsbanen gezet en hebben piloten die zouden willen landen bedreigd. Ze protesteren tegen de broodroof en tegen de vermeende milieuschade die de helikopters zouden veroorzaken.

Onderhandelingen

Er zijn in de winter normaal ongeveer vijftien vluchten per dag naar Sagarmatha National Park en in het hoogseizoen van de zomer tientallen meer.

Het nationaal park heeft ook al geklaagd over de helikopters. In december dreigde het park rondvluchten te verbieden. Volgens de Nepalese autoriteiten wordt er over het conflict onderhandeld.

Meer uit Buitenland

Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

19 minuten geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

21 minuten geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

3 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

7 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

7 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

7 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

7 uur geleden