Helikoptervluchten naar streek van Mount Everest gestopt
KATHMANDU (ANP/AFP) - Helikoptervluchten naar de streek van de Mount Everest in Nepal zijn stilgelegd na dreigingen en protesten van bewoners. De helikopters maken het gebruik van gidsen in de streek van het Sagarmatha National Park, waar de berg ligt, vaak onnodig. De twee weken durende tocht met Nepalese gidsen door het park kan in een dag met een helikopter.
Bemiddelde bergbeklimmers en toeristen maken graag gebruik van de vluchten. Een tocht kost 1000 dollar (bijna 960 euro) en scheelt veel reistijd in de over het algemeen niet over de weg toegankelijke gebieden.
Boze streekbewoners hebben objecten op landingsbanen gezet en hebben piloten die zouden willen landen bedreigd. Ze protesteren tegen de broodroof en tegen de vermeende milieuschade die de helikopters zouden veroorzaken.
Onderhandelingen
Er zijn in de winter normaal ongeveer vijftien vluchten per dag naar Sagarmatha National Park en in het hoogseizoen van de zomer tientallen meer.
Het nationaal park heeft ook al geklaagd over de helikopters. In december dreigde het park rondvluchten te verbieden. Volgens de Nepalese autoriteiten wordt er over het conflict onderhandeld.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
1 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
18 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
18 uur geleden