Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

LEICESTER (ANP/RTR/AFP) - De helikoptercrash nabij het stadion van voetbalclub Leicester City in 2018, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, was een ongeluk. Dat heeft een onderzoeksjury dinsdag in Leicester gemeld. Onder de slachtoffers bevond zich de Thai Khun Vichai Srivaddhanaprabha, de eigenaar van de club die twee jaar ervoor verrassend landskampioen in Engeland was geworden.

De helikopter steeg op vanaf het veld van de club, begon te spinnen en stortte neer op een parkeerterrein naast het King Power-stadion. Daarop vloog de heli in brand. Niemand overleefde het ongeluk. De onderzoeksjury concludeerde dat ze de bevindingen van de Britse overheidsorganisatie voor luchtvaartongevallen AAIB dat de crash een ongeluk was, "moest accepteren en volgen". Mark Jarvis, de hoofdinspecteur van de AAIB, vertelde de jury dat het om een technisch probleem in de staartrotor ging. "Onze conclusie is dat de piloot alles heeft gedaan wat in zijn macht lag om te proberen de situatie waarin hij zich bevond te vermijden en te corrigeren", zei Jarvis.

De familie van Vichai heeft nog een zaak lopen tegen het Italiaanse bedrijf Leonardo, de fabrikant van de helikopter. Ze willen compensatie voor inkomstenderving en andere schade, geschat op 2,5 miljard euro.

Meer uit Voetbal

Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

4 minuten geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

24 minuten geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

9 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

12 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

14 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

14 uur geleden