Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

LEICESTER (ANP/RTR/AFP) - De helikoptercrash nabij het stadion van voetbalclub Leicester City in 2018, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, was een ongeluk. Dat heeft een onderzoeksjury dinsdag in Leicester gemeld. Onder de slachtoffers bevond zich de Thai Khun Vichai Srivaddhanaprabha, de eigenaar van de club die twee jaar ervoor verrassend landskampioen in Engeland was geworden.

De helikopter steeg op vanaf het veld van de club, begon te spinnen en stortte neer op een parkeerterrein naast het King Power-stadion. Daarop vloog de heli in brand. Niemand overleefde het ongeluk. De onderzoeksjury concludeerde dat ze de bevindingen van de Britse overheidsorganisatie voor luchtvaartongevallen AAIB dat de crash een ongeluk was, "moest accepteren en volgen". Mark Jarvis, de hoofdinspecteur van de AAIB, vertelde de jury dat het om een technisch probleem in de staartrotor ging. "Onze conclusie is dat de piloot alles heeft gedaan wat in zijn macht lag om te proberen de situatie waarin hij zich bevond te vermijden en te corrigeren", zei Jarvis.

De familie van Vichai heeft nog een zaak lopen tegen het Italiaanse bedrijf Leonardo, de fabrikant van de helikopter. Ze willen compensatie voor inkomstenderving en andere schade, geschat op 2,5 miljard euro.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

5 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

6 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

6 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

6 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

8 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

10 uur geleden