Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk
LEICESTER (ANP/RTR/AFP) - De helikoptercrash nabij het stadion van voetbalclub Leicester City in 2018, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, was een ongeluk. Dat heeft een onderzoeksjury dinsdag in Leicester gemeld. Onder de slachtoffers bevond zich de Thai Khun Vichai Srivaddhanaprabha, de eigenaar van de club die twee jaar ervoor verrassend landskampioen in Engeland was geworden.
De helikopter steeg op vanaf het veld van de club, begon te spinnen en stortte neer op een parkeerterrein naast het King Power-stadion. Daarop vloog de heli in brand. Niemand overleefde het ongeluk. De onderzoeksjury concludeerde dat ze de bevindingen van de Britse overheidsorganisatie voor luchtvaartongevallen AAIB dat de crash een ongeluk was, "moest accepteren en volgen". Mark Jarvis, de hoofdinspecteur van de AAIB, vertelde de jury dat het om een technisch probleem in de staartrotor ging. "Onze conclusie is dat de piloot alles heeft gedaan wat in zijn macht lag om te proberen de situatie waarin hij zich bevond te vermijden en te corrigeren", zei Jarvis.
De familie van Vichai heeft nog een zaak lopen tegen het Italiaanse bedrijf Leonardo, de fabrikant van de helikopter. Ze willen compensatie voor inkomstenderving en andere schade, geschat op 2,5 miljard euro.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
4 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
10 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
12 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
13 uur geleden