Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

Helikoptercrash met eigenaar voetbalclub Leicester was ongeluk

LEICESTER (ANP/RTR/AFP) - De helikoptercrash nabij het stadion van voetbalclub Leicester City in 2018, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, was een ongeluk. Dat heeft een onderzoeksjury dinsdag in Leicester gemeld. Onder de slachtoffers bevond zich de Thai Khun Vichai Srivaddhanaprabha, de eigenaar van de club die twee jaar ervoor verrassend landskampioen in Engeland was geworden.

De helikopter steeg op vanaf het veld van de club, begon te spinnen en stortte neer op een parkeerterrein naast het King Power-stadion. Daarop vloog de heli in brand. Niemand overleefde het ongeluk. De onderzoeksjury concludeerde dat ze de bevindingen van de Britse overheidsorganisatie voor luchtvaartongevallen AAIB dat de crash een ongeluk was, "moest accepteren en volgen". Mark Jarvis, de hoofdinspecteur van de AAIB, vertelde de jury dat het om een technisch probleem in de staartrotor ging. "Onze conclusie is dat de piloot alles heeft gedaan wat in zijn macht lag om te proberen de situatie waarin hij zich bevond te vermijden en te corrigeren", zei Jarvis.

De familie van Vichai heeft nog een zaak lopen tegen het Italiaanse bedrijf Leonardo, de fabrikant van de helikopter. Ze willen compensatie voor inkomstenderving en andere schade, geschat op 2,5 miljard euro.

Meer uit Voetbal

Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

35 minuten geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

11 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

13 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

13 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

23 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

1 dag geleden