Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikopter 'miste cruciale instructie' voor crash in Washington

Helikopter 'miste cruciale instructie' voor crash in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De legerhelikopter die vorige maand boven Washington op een passagiersvliegtuig botste, kreeg een cruciale instructie van de luchtverkeersleiding mogelijk niet te horen. Ook waren er wellicht problemen met de hoogtemeter van de Black Hawk, meldt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB. Bij de eerste grote luchtvaartramp in de VS sinds 2009 kwamen 67 mensen om het leven.

Zo'n 17 seconden voor botsing tussen de helikopter en het toestel van American Airlines, kreeg de helikopterbemanning de instructie om "achter de CRJ langs te vliegen", verwijzend naar het type passagiersvliegtuig dat naderde. De bemanning hoorde die boodschap echter niet, omdat de microfoon van een van de piloten openstond om met de verkeerstoren te communiceren, vertelde NTSB-voorzitter Jennifer Homendy vrijdag tijdens een persconferentie.

De onderzoeksraad ontdekte ook dat de piloot en de instructeur van de legerhelikopter, die een trainingsvlucht uitvoerden, niet dezelfde hoogte zagen op hun hoogtemeter. "De helikopter vloog op 85 meter hoogte ten tijde van de botsing, maar dat betekent niet dat dit ook de hoogte is die de bemanning te zien kreeg in de cockpit", aldus Homendy, die spreekt van 'verwarrende data'.

Experts stelden eerder al dat de piloten van de legerhelikopter mogelijk met nachtkijkers vlogen, waardoor ze het naderende passagiersvliegtuig moeilijker konden zien.

President Donald Trump heeft diversiteitsbeleid in de luchtvaartsector verantwoordelijk gesteld voor de crash, zonder daarvoor bewijs aan te dragen. De NTSB noemde diversiteitsbeleid niet als een van de factoren die mogelijk bijdroegen aan de crash.

Meer uit Buitenland

Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

9 minuten geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

16 minuten geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

24 minuten geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

26 minuten geleden
Afscheidsdienst voor Noorse koning Harald afgelopen

OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.

1 uur geleden
Duitsland schort telefoongesprek met Trump tot nader order op

BERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.

1 uur geleden
Netanyahu klaagt krant aan na stuk over waarschuwing aanval Hamas

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.

2 uur geleden