Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikopter 'miste cruciale instructie' voor crash in Washington

Helikopter 'miste cruciale instructie' voor crash in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De legerhelikopter die vorige maand boven Washington op een passagiersvliegtuig botste, kreeg een cruciale instructie van de luchtverkeersleiding mogelijk niet te horen. Ook waren er wellicht problemen met de hoogtemeter van de Black Hawk, meldt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB. Bij de eerste grote luchtvaartramp in de VS sinds 2009 kwamen 67 mensen om het leven.

Zo'n 17 seconden voor botsing tussen de helikopter en het toestel van American Airlines, kreeg de helikopterbemanning de instructie om "achter de CRJ langs te vliegen", verwijzend naar het type passagiersvliegtuig dat naderde. De bemanning hoorde die boodschap echter niet, omdat de microfoon van een van de piloten openstond om met de verkeerstoren te communiceren, vertelde NTSB-voorzitter Jennifer Homendy vrijdag tijdens een persconferentie.

De onderzoeksraad ontdekte ook dat de piloot en de instructeur van de legerhelikopter, die een trainingsvlucht uitvoerden, niet dezelfde hoogte zagen op hun hoogtemeter. "De helikopter vloog op 85 meter hoogte ten tijde van de botsing, maar dat betekent niet dat dit ook de hoogte is die de bemanning te zien kreeg in de cockpit", aldus Homendy, die spreekt van 'verwarrende data'.

Experts stelden eerder al dat de piloten van de legerhelikopter mogelijk met nachtkijkers vlogen, waardoor ze het naderende passagiersvliegtuig moeilijker konden zien.

President Donald Trump heeft diversiteitsbeleid in de luchtvaartsector verantwoordelijk gesteld voor de crash, zonder daarvoor bewijs aan te dragen. De NTSB noemde diversiteitsbeleid niet als een van de factoren die mogelijk bijdroegen aan de crash.

Meer uit Buitenland

Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

1 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

2 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

3 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

5 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

5 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

5 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

6 uur geleden