Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helikopter met minister die crashte bij Kyiv vloog te laag

Helikopter met minister die crashte bij Kyiv vloog te laag

KYIV (ANP/RTR) - De helikopter die eerder dit jaar crashte bij Kyiv, vloog te laag tijdens slechte weersomstandigheden. Dat komt volgens de Oekraïense autoriteiten naar voren uit onderzoek. Er vielen destijds 14 doden, onder wie de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Denys Monastyrsky.

De helikopter vloog op het moment van de crash in januari naar een bestemming in de buurt van het front. President Volodymyr Zelensky sprak destijds over een "afschuwelijke tragedie". Naast de minister kwamen ook andere topfunctionarissen om het leven.

Aanklagers concluderen nu dat allerlei regels zijn overtreden tijdens de vlucht. Zo zou de helikopter bedoeld zijn geweest om te reageren op noodgevallen in en rond de hoofdstad. Er zou geen vergunning zijn geweest voor andere vluchten. De gezagvoerder zou bovendien niet zijn geïnformeerd over het slechte weer op de route.

Gereconstrueerd

De helikopter stortte uiteindelijk in de mist neer in de stad Brovary. Het toestel crashte volgens de autoriteiten bij een poging om uit te wijken voor een obstakel. De bemanning vloog vanwege het weer lager dan de hoogte van gebouwen die zich op de route bevonden, zeggen de autoriteiten.

Aanklagers zeggen dat de dag van de rampvlucht tot in detail is gereconstrueerd. Meerdere medewerkers van de hulpdiensten, die niet bij naam worden genoemd, zouden veiligheidsregels hebben overtreden.

Meer uit Buitenland

Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

25 minuten geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

2 uur geleden
Amerikaans Congres keurt wet goed voor hardere sancties Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.

2 uur geleden
Kunstenaar Peter Max op 88-jarige leeftijd overleden

NEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.

3 uur geleden
OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

4 uur geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

5 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

5 uur geleden