Helikopter Bryant vloog te laag om gevolgd te kunnen worden
LOS ANGELES (ANP) - De piloot van de verongelukte helikopter met daarin basketballegende Kobe Bryant vloog te laag om gemonitord te kunnen worden in de mist. Dat blijkt uit audio-opnamen van de gesprekken tussen de piloot en de luchtverkeersleiding.
De Sikorsky S-76 helikopter stortte neer op een steile heuvel in een natuurgebied buiten Calabasas, een stad ten noordwesten van Los Angeles. Hierbij kwamen naast de 41-jarige Bryant en zijn 13-jarige dochter nog zeven personen om het leven. Dichte mist hing over de heuvels waar de helikopter crashte. De zicht was zo slecht dat de Los Angeles Politie en het bureau van de sheriff van Los Angeles County hun helikopters aan de grond hielden.
Volgens de gesprekken vroeg de piloot aan de luchtverkeersleiding om gevolgd te worden. Hij kreeg echter te horen dat hij te laag vloog om door een radar te kunnen worden opgepikt. "Two echo x-ray, je vliegt nog steeds te laag om op dit moment gevolgd te worden", kreeg de piloot te horen.
De piloot probeerde wellicht onder het wolkendek te blijven zodat hij zicht op de grond had. Het ongeluk wordt onderzocht door Amerikaanse Federale Luchtvaartdienst FAA en de Amerikaanse Onderzoeksraad NTSB.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
4 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
5 uur geleden