Helft zomerkampen kan toch doorgaan
LEUSDEN (ANP) - Ondanks de coronacrisis kan de helft van de zomerkampen in Nederland alsnog doorgaan. En de helft van de aanbieders die hun kampen hebben geannuleerd, bieden als alternatief dagactiviteiten aan voor kinderen en jongeren. Dat meldt Scouting Nederland na onderzoek onder de aangesloten groepen en achterban, uitgevoerd in samenwerking met het Steunpunt KinderVakanties (SKV), YMCA Nederland, NUSO Speeltuinen en Jantje Beton.
Ondanks de onzekere tijd in het voorjaar bieden de protocollen voor veel organisaties voldoende houvast om met aanpassingen de zomerkampen en dagactiviteiten uit te voeren. Vooral voor de jongeren van 13 tot 18 jaar gaan echter meerdere zomerkampen niet door. Onduidelijkheid over de vraag hoe om te gaan met de 1,5 meter afstand voor deze doelgroep en het kunnen waarborgen van deze regel op de locatie is daarvan een oorzaak. "Dat het uiteindelijk allemaal veel soepeler kon en mocht, kwam voor een aantal organisaties te laat", stellen ze.
Ook zijn er nog veel financiële onzekerheden voor de zomerkampaanbieders, aldus de verschillende partijen. "Hogere kosten zijn gemaakt in verband met de aangescherpte maatregelen. Terwijl de inkomsten niet hoger werden, zijn annuleringen voor rekening van de aanbieders gekomen en worden er inkomsten gemist door het niet door kunnen laten gaan van diverse activiteiten."
Meer uit Binnenland
LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".
6 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.
8 uur geleden