Helft windmolens Amsterdam komt in het havengebied
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil de helft van de windmolens die de stad in de planning heeft, bouwen in en rond het havengebied. Daarmee moet 25 megawatt worden opgewekt van de 50 megawatt aan windenergie die Amsterdam voor 2030 wil gaan produceren. Waar de andere helft van de windmolens moet worden neergezet, is nog onderwerp van onderzoek en discussie.
Op een kaart met 'windzoekgebieden' is te zien waar Amsterdam de windmolens, behalve in het havengebied, het liefst zou zien. Dat is net buiten de ringweg A10 in Landelijk Noord, in de polder bij Driemond, op een terrein naast het ziekenhuis AMC in Zuidoost en in het IJmeer bij nog aan te leggen eilanden op IJburg. Over deze locaties is het laatste woord nog niet gezegd. Zo moet er worden uitgezocht of de windmolens gevolgen zullen hebben voor de gezondheid van omwonenden, de natuur en de woningbouw. Bewoners kunnen in die fase nog volop meepraten.
Aanvankelijk was er sprake van dat er windturbines zouden komen vlakbij de Bert Haanstrakade op IJburg. Dat plan is geschrapt na protesten van bewoners van dat stadsdeel, die bang waren voor overlast.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Als Willem Wilbrink (99) inderdaad het verhaal over zijn tijd in concentratiekamp Dachau heeft verzonnen of aangedikt, zoals diverse historici vrijdag melden, zou dat voor Nederland "vrij uniek" zijn. Dat meldt NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies. "Na de oorlog zullen er vast meer verhalen zijn aangedikt en mooier zijn gemaakt. Maar als je ziet hoelang hij dit volhoudt en hoe hij de media heeft opgezocht, is dat vrij uniek", aldus een woordvoerder.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Heumen kan rekenen op geld van andere overheden vanwege de geweldsuitbarsting die vorige maand plaatsvond in Overasselt. De ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en de provincie Gelderland beloven die "financiële ondersteuning", zegt een woordvoerder van Justitie. "We zien namelijk ook hoe groot de impact op de gemeente is."
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Laat mij niet de volgende Christa Pike worden", smeekte de Amerikaanse Kendra W. de kortgedingrechter vrijdag in Den Haag. Ze verwees naar de veroordeelde moordenaar die recent in Tennessee een executie met dodelijk gif overleefde. W. wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op haar ex-vriend in haar geboorteland de Verenigde Staten en vecht uitlevering naar het land aan. Ze vreest de doodstraf of een levenslange celstraf zonder kans op voorwaardelijke vrijlating.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
11 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
11 uur geleden