Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft windmolens Amsterdam komt in het havengebied

Helft windmolens Amsterdam komt in het havengebied

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil de helft van de windmolens die de stad in de planning heeft, bouwen in en rond het havengebied. Daarmee moet 25 megawatt worden opgewekt van de 50 megawatt aan windenergie die Amsterdam voor 2030 wil gaan produceren. Waar de andere helft van de windmolens moet worden neergezet, is nog onderwerp van onderzoek en discussie.

Op een kaart met 'windzoekgebieden' is te zien waar Amsterdam de windmolens, behalve in het havengebied, het liefst zou zien. Dat is net buiten de ringweg A10 in Landelijk Noord, in de polder bij Driemond, op een terrein naast het ziekenhuis AMC in Zuidoost en in het IJmeer bij nog aan te leggen eilanden op IJburg. Over deze locaties is het laatste woord nog niet gezegd. Zo moet er worden uitgezocht of de windmolens gevolgen zullen hebben voor de gezondheid van omwonenden, de natuur en de woningbouw. Bewoners kunnen in die fase nog volop meepraten.

Aanvankelijk was er sprake van dat er windturbines zouden komen vlakbij de Bert Haanstrakade op IJburg. Dat plan is geschrapt na protesten van bewoners van dat stadsdeel, die bang waren voor overlast.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

39 minuten geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

40 minuten geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

40 minuten geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

43 minuten geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

48 minuten geleden
Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

5 uur geleden