Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft windmolens Amsterdam komt in het havengebied

Helft windmolens Amsterdam komt in het havengebied

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil de helft van de windmolens die de stad in de planning heeft, bouwen in en rond het havengebied. Daarmee moet 25 megawatt worden opgewekt van de 50 megawatt aan windenergie die Amsterdam voor 2030 wil gaan produceren. Waar de andere helft van de windmolens moet worden neergezet, is nog onderwerp van onderzoek en discussie.

Op een kaart met 'windzoekgebieden' is te zien waar Amsterdam de windmolens, behalve in het havengebied, het liefst zou zien. Dat is net buiten de ringweg A10 in Landelijk Noord, in de polder bij Driemond, op een terrein naast het ziekenhuis AMC in Zuidoost en in het IJmeer bij nog aan te leggen eilanden op IJburg. Over deze locaties is het laatste woord nog niet gezegd. Zo moet er worden uitgezocht of de windmolens gevolgen zullen hebben voor de gezondheid van omwonenden, de natuur en de woningbouw. Bewoners kunnen in die fase nog volop meepraten.

Aanvankelijk was er sprake van dat er windturbines zouden komen vlakbij de Bert Haanstrakade op IJburg. Dat plan is geschrapt na protesten van bewoners van dat stadsdeel, die bang waren voor overlast.

Meer uit Binnenland

OM-medewerker en partner opgepakt in drugsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.

12 minuten geleden
OVV: beheerder brug moet gevaar beperken, onderzoek niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

45 minuten geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die direct na de explosie bij een synagoge in Rotterdam werden opgepakt, blijven zeker dertig dagen langer in de cel. Ze werden woensdag en donderdag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.

54 minuten geleden
Vijf arrestaties in onderzoek naar criminele drugsbende

DRIEBERGEN (ANP) - Vijf mensen zijn woensdag opgepakt in Rotterdam en Hazeldonk. Ze worden onder meer verdacht van het aansturen van een criminele organisatie, drugstransporten en wapenbezit. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

12 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

12 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

13 uur geleden