Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft werkgevers vroeg eindberekening NOW zomer 2020 nog niet aan

Helft werkgevers vroeg eindberekening NOW zomer 2020 nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Iets meer dan de helft van de bedrijven die in de zomer van 2020 een beroep deed op de NOW-regeling moet de definitieve berekening nog aanvragen. De deadline is eind deze maand, waarschuwt uitvoeringsinstantie UWV, die aandacht gaat vragen voor de haast die geboden is. Zo wil de dienst ondernemers direct gaan bellen en mailen, maar komen er ook advertenties online en radioreclames.

In de periode van juni tot en met september 2020 vroegen 63.500 werkgevers een NOW-subsidie aan, waarmee ze een deel van de loonkosten van hun in totaal 1,3 miljoen werknemers vergoed kregen. Ze kregen voorschotten voor in totaal 4,3 miljard euro.

Om te bekijken of ze daadwerkelijk recht hebben op de subsidie moeten werkgevers hun definitieve omzetverlies over de periode indienen. Dan wordt berekend op welk bedrag ze echt recht hadden. Als werkgevers geen definitief omzetverlies indienen, moeten ze het ontvangen voorschot terugbetalen omdat ze dan niet kunnen bewijzen recht te hebben gehad op de NOW-subsidie.

Werk aan de winkel

UWV-bestuursvoorzitter Maarten Camps benadrukt dat het echt tijd is voor ondernemers om hier werk van te maken. "Het kost vaak toch wel wat tijd om alle informatie te verzamelen en aan te leveren." Werkgevers die meer dan 20.000 euro aan voorschotten hebben ontvangen hebben namelijk een derdenverklaring nodig van bijvoorbeeld hun boekhouder. Bij een voorschot van meer dan 100.000 euro is een accountantsverklaring noodzakelijk.

Als dat niet lukt voor 31 maart kunnen ondernemers uitstel aanvragen bij het UWV. Ook dat moet voor de deadline gebeuren.

Meer uit Financieel

IT-concern Atos schrapt banen en richt zich meer op AI

PARIJS (ANP) - Het Franse IT-concern Atos schrapt de komende vier jaar banen om de kosten te verlagen. Het techbedrijf wil ook meer personeel inzetten voor de ontwikkeling van toepassingen van kunstmatige intelligentie, maakte het bedrijf bekend bij zijn beleggersdag.

28 minuten geleden
Technische storing bij onlinebankieren Rabobank voorbij

UTRECHT (ANP) - De technische storing met het internetbankieren bij Rabobank is voorbij. Door de storing konden klanten enige tijd hun rekeningen niet inzien. Volgens een woordvoerder van de bank was er geen sprake van een cyberaanval.

1 uur geleden
Winstsprong voor Essent-moeder E.ON

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft een sterk financieel kwartaal gedraaid. De nettowinst ging met 22 procent omhoog tot 1,3 miljard euro, maakte het concern woensdag bekend. E.ON schrijft de winstsprong onder meer toe aan een efficiƫntere bedrijfsvoering.

2 uur geleden
Verlieslijdend modemerk Burberry schrapt veel banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft over het afgelopen boekjaar verlies geleden en gaat ongeveer 1700 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf kampt al langer met een dalende verkoop van de trenchcoats en sjaals met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief.

2 uur geleden
Kredietverstrekkers strenger voor mkb'ers die zakendoen met VS

AMERSFOORT (ANP) - Kredietverstrekkers zijn strenger geworden voor midden- en kleinbedrijven die een lening willen en veel zakendoen met de VS. Dat merkt NLInvesteert, dat sinds de oprichting in 2015 ruim 1,2 miljard euro financiering heeft geregeld voor het mkb. Directeur Dirkjan Takke zegt dat het platform, waarbij meerdere investeerders zijn aangesloten, scherper selecteert.

2 uur geleden
Cijfers ABN AMRO goed ontvangen op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft bij beleggers goede sier gemaakt met zijn kwartaalcijfers. Het aandeel steeg bijna 2 procent op de beurs in Amsterdam. De bank kampte in de eerste drie maanden van het jaar met hogere kosten en boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan analisten hadden verwacht.

2 uur geleden
EU eens over 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU-lidstaten hebben woensdag toestemming gegeven voor een zeventiende sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. De nieuwe sancties gelden onder meer voor meer Russische olietankers, tientallen personen of bedrijven die verbonden zijn aan het Russische leger en voor ruim twintig personen en organisaties die desinformatie hebben verspreid.

2 uur geleden