Helft van toegekende NOW-aanvragen van horeca
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer de helft van alle toegekende aanvragen voor de derde periode van de NOW-regeling kwam van horeca- en cateringbedrijven. Het gaat om ruim 10.000 van de eerste 21.000 aanvragen die door uitkeringsinstantie UWV zijn goedgekeurd. Ook de commerciële dienstverlening en de detailhandel waren ruim vertegenwoordigd.
De cijfers van het UWV gaan over de eerste 22.100 aanvragen voor de derde NOW-regeling. Daarvan werden er 21.000 toegekend. De 10.174 horecabedrijven die zo'n tegemoetkoming in de kosten kregen, ontvingen bij elkaar 119 miljoen euro. Ruim 3000 commerciële dienstverleners kregen tezamen 43 miljoen euro.
Vervoerders en logistieke bedrijven waren met slechts 588 goedgekeurde aanvragen geen grote groep. Wel kregen zij haast 90 miljoen euro. Qua aantal werknemers (ruim 43.000) was dit wel de op een na grootste groep.
De meeste toekenningen gaan naar ondernemingen met minder dan tien werknemers. Qua regio's gingen de meeste NOW-uitkeringen naar Amsterdam.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Stadgenoot is enorm geschrokken en leeft mee met de bewoners en andere betrokkenen rond de explosie in Amsterdam Nieuw-West. Dat meldt de corporatie op de site, waar ze een liveblog heeft geopend. Na de knal bij een flatgebouw aan de straat Remijden zijn zeker vierhonderd mensen geëvacueerd, onder wie huurders van de corporatie.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is vrijdagochtend naar de plek in Amsterdam Nieuw-West gegaan waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie had plaatsgevonden. De burgemeester sprak op de locatie aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban, met een aantal brandweermannen en andere hulpverleners.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam regelt plekken in hotels voor de mensen in de opvanglocatie in het stadsloket Nieuw-West aan het Osdorpplein. Zij werden daar opgevangen nadat zij hun huis uit moesten door een grote explosie en brand in een pand aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban. Het gaat om ongeveer honderd mensen. In totaal zijn er ongeveer vierhonderd mensen geëvacueerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de eigenaren van Fitness Studio Onna, de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was, heeft naar eigen zeggen camerabeelden van het moment van de ontploffing. Daarop zou volgens hem duidelijk te zien zijn dat de explosie van onder de vloer van de sportschool vandaan komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade aan het bijgebouw onder de flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie plaatsvond, is gigantisch. Dat ziet een verslaggever van het ANP ter plaatse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de nieuwe Europese asielregels, die vanaf vrijdag gelden, moeten de huidige asielzoekers misschien langer wachten op een beslissing over hun aanvraag. Dat kan leiden tot stress en psychische problemen, waarschuwt het Rode Kruis. De hulporganisatie roept op "bij de uitvoering van het pact niet te vergeten dat het om mensen gaat" en dat die "op zoek zijn naar veiligheid, stabiliteit en een nieuwe toekomst".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand bij een flatgebouw aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West is geblust. Dat meldt de gemeente. De brandweer heeft nog geen sein brand meester afgegeven.
5 uur geleden