Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft van toegekende NOW-aanvragen van horeca

Helft van toegekende NOW-aanvragen van horeca

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer de helft van alle toegekende aanvragen voor de derde periode van de NOW-regeling kwam van horeca- en cateringbedrijven. Het gaat om ruim 10.000 van de eerste 21.000 aanvragen die door uitkeringsinstantie UWV zijn goedgekeurd. Ook de commerciële dienstverlening en de detailhandel waren ruim vertegenwoordigd.

De cijfers van het UWV gaan over de eerste 22.100 aanvragen voor de derde NOW-regeling. Daarvan werden er 21.000 toegekend. De 10.174 horecabedrijven die zo'n tegemoetkoming in de kosten kregen, ontvingen bij elkaar 119 miljoen euro. Ruim 3000 commerciële dienstverleners kregen tezamen 43 miljoen euro.

Vervoerders en logistieke bedrijven waren met slechts 588 goedgekeurde aanvragen geen grote groep. Wel kregen zij haast 90 miljoen euro. Qua aantal werknemers (ruim 43.000) was dit wel de op een na grootste groep.

De meeste toekenningen gaan naar ondernemingen met minder dan tien werknemers. Qua regio's gingen de meeste NOW-uitkeringen naar Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde langer vast

VOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.

29 minuten geleden
Dode en gewonden bij ongeval met drie vrachtwagens op A17

MOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.

36 minuten geleden
Politierechter veroordeelt drie mannen voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.

52 minuten geleden
Rijkswaterstaat: neerslagtekort in Nederland verder toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.

2 uur geleden
Haven van Deventer vanaf zaterdag dicht om laag waterpeil

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.

2 uur geleden
Amsterdamse politie ontruimt gebouwen vanwege mogelijk explosief

AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Inspectie: veiligheid onder druk in jeugdgevangenis Lelystad

LELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.

3 uur geleden