Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft van mensen vindt zwemmen in natuur gevaarlijker dan zwembad

Helft van mensen vindt zwemmen in natuur gevaarlijker dan zwembad

UTRECHT (ANP) - Zwemmen in de zee, rivier of een andere openbare plek in de natuur is voor meer dan de helft van de mensen gevaarlijker dan in een zwembad. Dat zegt 58 procent van de 1517 ondervraagden tussen de 16 en 79 jaar in een onderzoek van het Mulier Instituut over zwemmen in het buitenwater. De ondervraagden zijn zich volgens het onderzoek bewust van de gevaren van een buitenzwemplek.

Daarom blijven drie op de vier respondenten tussen de boeien of drijflijn of in het aangegeven zwemgebied. Ruim 60 procent vraagt familieleden of vrienden om op te letten wanneer ze het water ingaan.

Bijna 90 procent van de ondervraagden zegt veiligheidsmaatregelen zoals waarschuwingsborden of een EHBO-post gezien te hebben. Dat is meer dan in 2018, toen voor het laatst een onderzoek werd gehouden over het onderwerp. Toen wist zo'n 40 procent niet dat er bijvoorbeeld een EHBO-post aanwezig was op het strand.

Meer alcohol

Verder staat in het onderzoek dat er meer alcohol wordt gedronken op het strand of bij een andere buitenzwemplek dan een paar jaar geleden, ondanks dat mensen zwemmen in de natuur gevaarlijker vinden dan in het zwembad. In 2018 was dat 9 procent, nu is dat 21 procent.

De vragen over buiten zwemmen maken deel uit van het Nationaal Sportonderzoek waar ook andere onderwerpen worden onderzocht. De vragen zijn in het najaar van 2022 uitgezet.

Meer uit Binnenland

Jongen kort ontvoerd in Amsterdam, drie mannen aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een jongen is vrijdagochtend in Amsterdam korte tijd ontvoerd door drie mannen, meldt de politie. Na een achtervolging door agenten is hij bevrijd en zijn de drie mannen aangehouden. De leeftijd van de jongen is niet bekendgemaakt.

7 minuten geleden
Groen gas gaat huishouden circa 15 euro per jaar extra kosten

DEN HAAG (ANP) - De verplichte bijmenging van groen gas gaat huishoudens naar schatting 15 euro per jaar extra kosten op hun energierekening. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De D66-bewindsvrouw heeft het langverwachte wetsvoorstel voor de bijmengverplichting naar de Tweede Kamer gestuurd.

17 minuten geleden
Politie ziet enorme stijging aantal plofkraken

DEN HAAG (ANP) - Het aantal plofkraken in Nederland is volgens de politie aanzienlijk gestegen: van vier in 2025 naar vijftien in 2026. Daarbij is geteld tot 14 mei. In 2024 waren er negen gevallen, in 2023 acht.

24 minuten geleden
Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

41 minuten geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

1 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

2 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

2 uur geleden