Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft van Duitsers heeft eerste coronaprik gehad

Helft van Duitsers heeft eerste coronaprik gehad

BERLIJN (ANP/DPA) - Net iets meer dan de helft van de Duitse bevolking heeft minstens één coronaprik gehad. Gezondheidsminister Jens Spahn meldt ook dat 29,6 procent van de bevolking alle benodigde prikken heeft gehad en dus maximaal beschermd is tegen Covid-19.

Het aantal besmettingen met het coronavirus daalt nu steeds meer mensen ingeënt zijn. Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, meldde vrijdag dat in 24 uur 1076 nieuwe besmettingen waren geregistreerd. Een week eerder werden 2440 gevallen gemeld. Het reproductiegetal ligt nu op 0,72. Dat betekent dat 100 mensen 72 anderen besmetten en er dus steeds minder besmettingen zullen plaatsvinden.

Vanwege de afname in het aantal besmettingen heeft Duitsland diverse coronabeperkingen beëindigd. Gezondheidsautoriteiten waarschuwen vanwege de Delta-variant van het virus tegen te snelle versoepelingen. Duitsland maakt zich in toenemende mate zorgen over de mutatie die eerder dit jaar voor het eerst opdook in India.

Delta-variant

De Delta-variant lijkt de oorzaak van een toename van het aantal besmettingen in Engeland. Om die reden zijn daar de laatste versoepelingen van de lockdown uitgesteld. In tegenstelling tot Engeland is de Delta-variant niet dominant in Duitsland. Wel lijkt er sprake te zijn van een opmars. Het RKI meldt dat in de eerste week van juni bij 6,2 procent van alle besmette personen de Delta-variant is vastgesteld. Een week eerder was dat 3,7 procent.

RKI-hoofd Lothar Wieler denkt dat de Delta-variant uiterlijk in de herfst dominant zal zijn. Volgens hem is dat logisch omdat deze besmettelijker is dan andere varianten. Hij roept mensen op zich te laten vaccineren en op binnenlocaties mondkapjes te blijven dragen. "We hebben echt goede resultaten behaald, maar het coronavirus is nog steeds actief en laten we dit virus alsjeblieft geen kans geven."

Meer uit Gezond

RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

3 dagen geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

3 dagen geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

1 week geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

2 weken geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

2 weken geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

2 weken geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

2 weken geleden