Helft van Duitse langeafstandstreinen was vertraagd in oktober
BERLIJN (ANP) - Bijna de helft van de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) reed in oktober niet op tijd. Dat meldt de Süddeutsche Zeitung en is bevestigd aan het Duitse persbureau DPA. Daarmee bereikt het staatsbedrijf een dieptepunt: waar het in september nog in 55,3 procent van de gevallen op tijd reed, ging het in oktober om 51,5 procent van de treinen.
De Duitse vervoerder kampt al jaren met lage punctualiteitscijfers, achterstallig spooronderhoud en oplopende tekorten. Eind augustus werd bekend dat toenmalig DB-directeur Richard Lutz vroegtijdig door minister van Transport Patrick Schnieder werd ontslagen. Lutz' contract liep af in 2027. De minister reageerde indertijd op X dat het bij Deutsche Bahn "tijd is voor een structurele en personele reorganisatie".
In september presenteerde het ministerie een nieuwe stiptheidsdoelstelling voor Deutsche Bahn: tegen eind 2029 moet 70 procent van de langeafstandstreinen op tijd rijden. Ook werd een langetermijndoel van 90 procent gesteld.
Deutsche Bahn registreert vertragingen vanaf zes minuten. Treinuitval neemt het bedrijf niet mee in de punctualiteitscijfers. Duitsland heeft met meer dan 33.400 kilometer spoor en zo'n 5400 stations een van de grootste spoornetwerken van Europa. Ter vergelijking: het spoornetwerk in Nederland is ruim 3000 kilometer en telt circa 400 stations.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
6 uur geleden