'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'
NEW YORK (ANP) - De helft van alle kinderen in de wereld is slachtoffer van fysiek, seksueel of psychisch geweld, stellen VN-organisaties waaronder de kinderwelzijnsorganisatie UNICEF en de Wereldgezondheidsorganisatie in een rapport. Overheden schieten volgens UNICEF tekort in het beschermen van kinderen.
In totaal zijn een miljard kinderen slachtoffer van geweld of mishandeling. Uit het wereldwijde rapport blijkt volgens UNICEF dat veel landen meer moeten doen om naleving van wetten tegen kindermishandeling af te dwingen. Hoewel 88 procent van alle landen zulke wetgeving heeft, wordt die wetgeving maar in 47 procent van de landen gehandhaafd. In het rapport wordt daarnaast gesteld dat in 2017 zo'n 40.000 kinderen zijn vermoord.
UNICEF-directeur Henrietta Fore waarschuwt dat kinderen als gevolg van de coronacrisis nog meer gevaar lopen. "Lockdowns, schoolsluitingen en beperkende maatregelen hebben veel te veel kinderen opgesloten met hun mishandelaars, zonder de veilige plek die scholen normaal bieden", aldus Fore. "De inspanningen om kinderen in deze tijden en daarna te beschermen, moeten nodig worden opgeschaald, ook door sociaal werkers een essentiële rol toe te kennen en hulplijnen te versterken."
Meer uit Buitenland
LYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.
52 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne gaat een nauwere samenwerking aan met de NAVO, waardoor het bijvoorbeeld wapens, munitie en andere militaire uitrusting centraal kan inkopen via het daartoe opgerichte NAVO-agentschap. Dat meldt The Financial Times. Met de samenwerking opent een nieuw distributiekanaal en is het land minder afhankelijk van onderlinge afspraken en deals met bondgenoten, aldus de zakenkrant.
2 uur geledenPENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.
9 uur geleden