Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

NEW YORK (ANP) - De helft van alle kinderen in de wereld is slachtoffer van fysiek, seksueel of psychisch geweld, stellen VN-organisaties waaronder de kinderwelzijnsorganisatie UNICEF en de Wereldgezondheidsorganisatie in een rapport. Overheden schieten volgens UNICEF tekort in het beschermen van kinderen.

In totaal zijn een miljard kinderen slachtoffer van geweld of mishandeling. Uit het wereldwijde rapport blijkt volgens UNICEF dat veel landen meer moeten doen om naleving van wetten tegen kindermishandeling af te dwingen. Hoewel 88 procent van alle landen zulke wetgeving heeft, wordt die wetgeving maar in 47 procent van de landen gehandhaafd. In het rapport wordt daarnaast gesteld dat in 2017 zo'n 40.000 kinderen zijn vermoord.

UNICEF-directeur Henrietta Fore waarschuwt dat kinderen als gevolg van de coronacrisis nog meer gevaar lopen. "Lockdowns, schoolsluitingen en beperkende maatregelen hebben veel te veel kinderen opgesloten met hun mishandelaars, zonder de veilige plek die scholen normaal bieden", aldus Fore. "De inspanningen om kinderen in deze tijden en daarna te beschermen, moeten nodig worden opgeschaald, ook door sociaal werkers een essentiële rol toe te kennen en hulplijnen te versterken."

Meer uit Buitenland

ABC News: bij Leipzig gevonden bomdrone lijkt Russisch

WASHINGTON (ANP) - De drone met springlading die eerder deze maand werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig vertoont kenmerken van drones die Rusland gebruikt. Dat meldt het Amerikaanse ABC News op gezag van een anonieme bron binnen de Amerikaanse inlichtingendiensten.

14 minuten geleden
Nepalese politie: meer toeristen vermist na overstroming

KATHMANDU (ANP) - Na de overstroming in Nepal worden 579 toeristen vermist, meldt de politie van het land aan de BBC. Onder hen zijn 466 buitenlanders uit 28 landen. Die aantallen zijn hoger dan eerdere cijfers waar het toerismebureau van het land mee kwam.

50 minuten geleden
Twee medewerkers luchthaven Frankfurt overleden aan malaria

FRANKFURT (ANP/DPA/AFP) - Twee medewerkers van de luchthaven in het Duitse Frankfurt zijn overleden nadat ze malaria hadden opgelopen. Dat melden luchthavengroep Fraport en lokale autoriteiten. Vier anderen raakten eveneens besmet. Zij zijn inmiddels behandeld en hersteld.

52 minuten geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

1 uur geleden
Iran: afspraken met Oman over delen inkomsten Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran zegt een akkoord te hebben bereikt met Oman over het delen van inkomsten uit de Straat van Hormuz. In een verklaring stelt de Iraanse Revolutionaire Garde voor beide kanten werkbare resultaten te hebben behaald. Details worden nog uitgewerkt, meldt persbureau Reuters op gezag van een anonieme Iraanse bron.

1 uur geleden
The Rocky Horror Picture Show en It-acteur Tim Curry overleden

LOS ANGELES (ANP) - Acteur Tim Curry, bekend van zijn rollen in de film The Rocky Horror Picture Show en de tv-serie It, is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media als Variety en entertainmentwebsite TMZ. Curry kampte al jaren met gezondheidsproblemen.

1 uur geleden
VS leggen sancties op tegen protestbeweging Palestine Action

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd tegen de actiegroep Palestine Action. Dat staat in een besluit van het ministerie van Financiën, waarin de groep wordt getypeerd als 'transnationale terroristische organisatie'.

2 uur geleden