Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

NEW YORK (ANP) - De helft van alle kinderen in de wereld is slachtoffer van fysiek, seksueel of psychisch geweld, stellen VN-organisaties waaronder de kinderwelzijnsorganisatie UNICEF en de Wereldgezondheidsorganisatie in een rapport. Overheden schieten volgens UNICEF tekort in het beschermen van kinderen.

In totaal zijn een miljard kinderen slachtoffer van geweld of mishandeling. Uit het wereldwijde rapport blijkt volgens UNICEF dat veel landen meer moeten doen om naleving van wetten tegen kindermishandeling af te dwingen. Hoewel 88 procent van alle landen zulke wetgeving heeft, wordt die wetgeving maar in 47 procent van de landen gehandhaafd. In het rapport wordt daarnaast gesteld dat in 2017 zo'n 40.000 kinderen zijn vermoord.

UNICEF-directeur Henrietta Fore waarschuwt dat kinderen als gevolg van de coronacrisis nog meer gevaar lopen. "Lockdowns, schoolsluitingen en beperkende maatregelen hebben veel te veel kinderen opgesloten met hun mishandelaars, zonder de veilige plek die scholen normaal bieden", aldus Fore. "De inspanningen om kinderen in deze tijden en daarna te beschermen, moeten nodig worden opgeschaald, ook door sociaal werkers een essentiële rol toe te kennen en hulplijnen te versterken."

Meer uit Buitenland

Kallas: aanval Leipzig door Rusland gesteund terrorisme

WICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.

33 minuten geleden
Wadephul voelt brede steun Europa na beschuldiging Rusland

WICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.

1 uur geleden
Leden Revolutionaire Garde en militie gedood bij aanvallen VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.

1 uur geleden
Dodental Nepal en Tibet week na overstroming boven de 1100

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.

3 uur geleden
Amerikaans vliegdekschip Abraham Lincoln aangekomen in Thailand

LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.

6 uur geleden
Hongkongse activist Wong bekent schuld en riskeert levenslang

HONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.

6 uur geleden
Peru verbreekt diplomatieke banden met Iran

LIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.

6 uur geleden