Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'

NEW YORK (ANP) - De helft van alle kinderen in de wereld is slachtoffer van fysiek, seksueel of psychisch geweld, stellen VN-organisaties waaronder de kinderwelzijnsorganisatie UNICEF en de Wereldgezondheidsorganisatie in een rapport. Overheden schieten volgens UNICEF tekort in het beschermen van kinderen.

In totaal zijn een miljard kinderen slachtoffer van geweld of mishandeling. Uit het wereldwijde rapport blijkt volgens UNICEF dat veel landen meer moeten doen om naleving van wetten tegen kindermishandeling af te dwingen. Hoewel 88 procent van alle landen zulke wetgeving heeft, wordt die wetgeving maar in 47 procent van de landen gehandhaafd. In het rapport wordt daarnaast gesteld dat in 2017 zo'n 40.000 kinderen zijn vermoord.

UNICEF-directeur Henrietta Fore waarschuwt dat kinderen als gevolg van de coronacrisis nog meer gevaar lopen. "Lockdowns, schoolsluitingen en beperkende maatregelen hebben veel te veel kinderen opgesloten met hun mishandelaars, zonder de veilige plek die scholen normaal bieden", aldus Fore. "De inspanningen om kinderen in deze tijden en daarna te beschermen, moeten nodig worden opgeschaald, ook door sociaal werkers een essentiële rol toe te kennen en hulplijnen te versterken."

Meer uit Buitenland

Christa Pike loopt weer na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.

15 minuten geleden
Brussel: Rusland moet snel informatie geven over pest

BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.

42 minuten geleden
Italiaans lagerhuis stemt in met omstreden hervorming kiesstelsel

ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.

54 minuten geleden
Nobelprijs voor Literatuur naar Canadese auteur Anne Carson

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".

1 uur geleden
Europees Parlement erkent nieuwe Doema Rusland niet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".

1 uur geleden
Opnieuw verdachte incident RAF Fairford vrijgelaten op borgtocht

LESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ​Marcin ⁠Kierwinski, door de politie gearresteerd.

2 uur geleden
Doden bij aanval op bussen in Oekraïense Kramatorsk

KRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.

3 uur geleden