'Helft van alle kinderen in de wereld slachtoffer van geweld'
NEW YORK (ANP) - De helft van alle kinderen in de wereld is slachtoffer van fysiek, seksueel of psychisch geweld, stellen VN-organisaties waaronder de kinderwelzijnsorganisatie UNICEF en de Wereldgezondheidsorganisatie in een rapport. Overheden schieten volgens UNICEF tekort in het beschermen van kinderen.
In totaal zijn een miljard kinderen slachtoffer van geweld of mishandeling. Uit het wereldwijde rapport blijkt volgens UNICEF dat veel landen meer moeten doen om naleving van wetten tegen kindermishandeling af te dwingen. Hoewel 88 procent van alle landen zulke wetgeving heeft, wordt die wetgeving maar in 47 procent van de landen gehandhaafd. In het rapport wordt daarnaast gesteld dat in 2017 zo'n 40.000 kinderen zijn vermoord.
UNICEF-directeur Henrietta Fore waarschuwt dat kinderen als gevolg van de coronacrisis nog meer gevaar lopen. "Lockdowns, schoolsluitingen en beperkende maatregelen hebben veel te veel kinderen opgesloten met hun mishandelaars, zonder de veilige plek die scholen normaal bieden", aldus Fore. "De inspanningen om kinderen in deze tijden en daarna te beschermen, moeten nodig worden opgeschaald, ook door sociaal werkers een essentiële rol toe te kennen en hulplijnen te versterken."
Meer uit Buitenland
WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
6 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
7 uur geleden